Vw vypredaj skladov 1140x190
Thumb 14 finalistov Thumb s c3 ba a n c3 a1 tra  v grobniku 300x193 Thumb 52559 large region c3 a1lne fin c3 a1le the drivers challengettt Thumb 52558 large v c3 ad az zolt c3 a1n simon Thumb 52557 large s c3 ba a n c3 a1 tra  v grobniku Thumb 52556 large region c3 a1lne fin c3 a1le the drivers challenge 28988 opel astra st online autozurnal 1024x597 Thumb 52555 large 14 finalistov

Regionálne finále Drivers’ Fuel Challenge 2013

V chorvátskom Grobniku sa 19. októbra konalo regionálne finále súťaže Drivers’ Fuel Challenge 2013. Šampiónom strednej a východnej Európy v ekonomickej jazde sa stal Zoltán Simon z Maďarska.

Bez ohľadu na to, aké vyspelé technológie sú v nákladnom vozidle použité, vodič naďalej ostáva jedným z najdôležitejších faktorov pre úsporu paliva a ochranu životného prostredia.  Tento aspekt je hlavnou myšlienkou súťaže, ktorú organizuje spoločnosť Volvo Trucks na globálnej úrovni od roku 2011. V regióne strednej a východnej Európy sa súťaží druhý rok, pričom do národných kvalifikačných kôl sa tentoraz zapojilo 3200 vodičov – takmer dvakrát viac než vlani.

Sú_a_ná tra_ v GrobnikuV sobotu ráno sa na uzavretom okruhu v Grobniku stretlo 14 víťazov z národných kôl, aby si zmerali svoje sily a kvalifikovali sa do popoludňajšieho finále. Na uzavretom okruhu sa jazdili 2 kolá, celkovo 8,4 km. Súťažiaci nesmeli prekročiť časový limit 14 minút. Z predpoludňajších kvalifikačných jázd vzišli 4 najlepší a stretli v popoludňajšom úzkom finále.

Najočakávanejšou časťou dňa bol gala večer, počas ktorého Tom Jörning, riaditeľ Volvo Group pre región strednej a východnej Európy, oznámil konečné výsledky súťaže Drivers’ Fuel Challenge 2013. Vyhral 33-ročný Zoltán Simon z Maďarska, ktorý pracuje ako profesionálny vodič nákladného vozidla od roku 1999 a má najazdených okolo 2,5 milióna  kilometrov. Na súťažnej trase dosiahol priemernú spotrebu 25,95 l/100 km a získal nielen uznanie, ale aj osobný automobil Volvo V40. Na ďalších miestach skončil Tomáš Horčička z Českej republiky, Stanisław Mierzejewski (Poľsko) a Slovinec Krištof Urivec. Slovenský zástupca Juraj Balog skončil v desiatke jazdcov, ktorí nepostúpil do úzkeho finále. Podujatia sa zúčastnili víťazi národných kôl z týchto krajín: Bosna, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Estónsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litva, Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko.