29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb rallye nemecka 01t processed 640x420 Thumb 15566 large rallye nemecka 04 Thumb 15565 large rallye nemecka 03 Thumb 15564 large rallye nemecka 02 Thumb 15563 large rallye nemecka 01t Thumb 15562 large rallye nemecka 01 Fiat 600 online 2024 autozurnal 1024x597 Thumb 15561 large rallye nemecka 05

Rallye Nemecka vyhral Loeb

Víťazom ďalšieho podujatia majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach sa opäť stalo takmer neporaziteľne duo Sebastien Loeb/Daniel Elena vo vozidle Citroen DS3 WRC, ktoré v Nemecku triumfovalo už po deviaty raz. 38-ročný Francúz mal po 15 rýchlostných skúškach poriadaných v okolí mesta Trier pred druhým v poradí Fínom Jari-Matti Latvalom vo vozidle Ford Fiesta až 2 minútový náskok. Loebov tímový kolega – Fín Mikko Hirvonen – prišiel do cieľa so stratou 2:30 min na treťom mieste. „Tentoraz tu panovali mimoriadne ťažké podmienky. Absolvovali sme ich ale bez chyby. Bol to perfektný víkend“, tešil sa Loeb v cieli.

Po 7. víťazstve tejto sezóny v 9. podujatí svetového šampionátu je Loeb dobre nasmerovaný aj naštartovaný k ďalšiemu veľkému triumfu. Ak sa mu to podarí, bude to už jeho deviaty majstrovský titul za sebou. V priebežnom poradí svetového šampionátu má 54-bodový náskok pred druhým v poradí Hirvonenom.

Latvalove druhé miesto bol doteraz najlepší výsledok jeho kariéry na rely majstrovstiev sveta poriadanej na asfaltovej trati. Fín dúfa, že onedlho postúpi do čela. „V minulých rokoch sa nám tu nedarilo. O to krajšie je, že som sa týmto výsledkom mohol poďakovať celému tímu. Bola to veľmi ťažká súťaž, na ktorej sme však dokázali, že aj na takejto trati sa stále zlepšujeme a dosahujeme stále rýchlejšie časy. Zaostali sme však za víťazom asi 2 min a preto musíme ostať realistami a kontinuálne sa zlepšovať. Verím, že v posledných 2 asfaltových súťažiach tejto sezóny ešte riadne zamiešame karty“, povedal Latvala po súťaži.

Petter Solberg v druhom továrenskom aute Ford Fiesta RS WRC spočiatku dokázal držať krok s najrýchlejšími. Na konci prvej etapy figuroval síce na 2. mieste ale potom ho kameň na ceste obral o všetky nádeje na špičkové umiestnenie. Nór v sobotu ráno v úzkej zákrute narazil do skaly a musel auto s poškodeným zavesením kolies odstaviť. V nedeľu sa do súťaže vrátil a hneď vyhral druhú RS dňa. „Nebyť tej skaly, mohli sme tu obsadiť druhé a tretie miesto. Bol by to fantastický úspech pre náš tím“, smutne skonštatoval Solberg  v cieli.