Vw polo 06 2021 1140x190
Thumb truck racing nurburgring Thumb img 4691 Thumb truckrace 2021  1

Preteky ťahačov na Nürburgringu zrušili

Najvýznamnejšie a doslova kultové podujatie tejto motoristickej športovej disciplíny kvôli povodňovej katastrofe v Nemecku zrušili.

Tohtoročný európsky šampionát v pretekoch ťahačov sa začal s 3-týždňovým oneskorením na okruhu Hungaroring. Úvodné podujatie sezóny sa však malo pôvodne uskutočniť už v máji na autodróme v talianskom Misane. Kvôli pandémii ho presunuli na záver šampionátu. Ďalšie stretnutie účastníkov šampionátu bolo plánované na uplynulý víkend na legendárnom Nürburgringu. Už tradične to malo byť najvýznamnejšie podujatie sezóny. Druhé podujatie tohtoročných majstrovstiev Európy ťahačov sa malo do histórie zapísať neobvyklým programom, ktorým boli 3 preteky v priebehu jediného dňa. To tu ešte nebolo. Nakoniec sa všetko vyvinulo ináč a 35. ročník medzinárodnej ADAC Truck-Grand-Prix na Nürburgringu kvôli ničivým dažďom a povodniam zrušili. Zatiaľ bez náhrady.

V oficiálnej správe vedenia okruhu sa píše: „Obrázky a správy, ktoré dostávame z regiónu a od spolupracovníkov ťažko znášame. V našom okrese Ahrweilen a veľkých častiach pohoria Eifel bol vyhlásený mimoriadny stav. V týchto ťažkých chvíľach, v ktorých dominuje v našej krajine žiaľ, straty, hrôza, strach a neistota sa ako región spájame.“

Infraštruktúru Nürburgringu síce povodne nezasiagli ale „všetky záchranné sily, ktoré máme k dispozícii, mnohí naši spolupracovníci a technické zariadenia nášho okruhu v regióne sme vyslali na miesta, kde ich najviac potrebujú. Myslíme na všetkých ľudí a ich rodiny, ktoré stratili v tejto katastrofe všetko, čo mali“.

Silné dažde zmenili rieku Ahr na obrovský prúd vody, ktorý strhol so sebou všetko, čo mu stálo v ceste. V 20 km vzdialenej dedinke Schuld voda zmietla zo sveta viaceré domy. Truck-Grand-Prix ako tradičný vrchol sezóny na Nürburgringu museli zrušiť už druhý rok za sebou. Vlaňajšie podujatie sa nemohlo uskutočniť kvôli pandémii Covid-19.