Pozrite si nový rekord v pozdĺžnom parkovaní. Stačí priestor o 80 mm dlhší než auto

Aj parkovanie je disciplína, v ktorej sa ľudia pretekajú. Aktuálne najlepší na svete je Číňan Han Yue. Potvrdili to komisári Guinnessovej knihy rekordov.

Zaparkovať medzi dve autá, stojace pri obrubníku, býva občas tvrdý oriešok. Najlepší zásadne necúvajú, do medzery sa vedia vtesnať šmykom vyvolaným ručnou brzdou. 

Samozrejme, na ulici je taký prístup nepoužiteľný. Len vďaka nemu však profesionáli vedia zastaviť naozaj v malých medzerách. Han Yue sa stal svetovým rekordérom po tom, čo v roku 2012 pozdĺžne zaparkoval do priestoru o 120 mm dlhšieho ako auto, ktoré šoféroval.

V júli minulého roka ohromil svet Brit Alastair Moffat, keď mu stačilo o 86 mm dlhšie parkovacie miesto než bolo jeho staré Mini.

Han Yue pred niekoľkými dňami zdvihol hodenú rukavicu. V rámci sprievodného programu na čínskych majstrovstvách v driftovaní. Jazdec si nechal medzi dvomi novými Mini medzeru 3.901 milimetrov. Následne do nej zaparkoval s rovnakým autom. Je tak novým svetovým rekordérom. Zápis Brita Moffata vylepšil o šesť milimetrov a teraz on bude čakať na odpoveď konkurencie.

Advertisement