Continental 05 2020 1140x190
Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 13 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 3 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 1 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 2 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 4 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 5 Vw 06 2020 1024x597 t roc Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 7 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 8 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 15 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 14 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 16 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 17 Vw 06 2020 1024x597 t roc Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 18 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 19 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 20 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 21 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 22 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 23 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 24 Vw 06 2020 1024x597 t roc Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 25 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 26 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 27 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 28 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 9 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 10 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 11 Vw 06 2020 1024x597 t roc Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 12 Thumb peugeot landtrek autozurnal.com 6

Peugeot Landtrek vstupuje medzi tradičných pick-up pracantov

Niet pochýb o tom, že pick-upy patria medzi to najlepšie, čo si môžu zákazníci kúpiť, ak chcú nefalšované pracovné auto, vhodné aj do náročnejšieho terénu. Privítajte nového zástupcu triedy, Peugeot Landtrek. Popasuje sa s takými esami ako napr. Nissan Navara, Toyota Hilux či Mitsubishi L200.

Prečítajte si tiež: 
TEST Peugeot 508 SW 1.6 PureTech: Najsilnejší alfa lev

Peugeot tvrdí, že nový Landtrek je presne taký, akým má pravý robustný pick-up byť - všestranný, dostupný s viacerými typmi karosérie, dokáže ťahať 3,5 tonový príves, zvládne veľa aj v náročnom teréne a ľahko sa opravuje. Pri jeho testovaní boli najazdené dva milióny kilometrov na všetkých druhoch ciest a vo všetkých poveternostných podmienkach. Navyše, Peugeot bude k Landtreku ponúkať viac ako 40 kúskov príslušenstva, ako napr. nášľapné prahy a mnoho iného.

Robustnosť, sila a priestor

Peugeot Landtrek bude k dispozícii vo verziách chassis cab, single cab a double cab. Rozmermi zodpovedá svojej triede, verzia double cab má dĺžku 5,33 metra, single cab 5,39 metra, obe sú široké 1,92 metra. K dispozícii bude v dvoch prevedeniach, a to v pracovnom alebo vo vybavenejšom a luxusnejšom viacúčelovom prevedení. Svetlá výška je v závislosti od verzie až 235 mm, v ponuke bude s pohonom 4x2 alebo 4x4.

Peugeot Landtrek patrí medzi "jednotové" pick-upy. V určitých prípadoch môže hmotnosť nákladu presiahnuť jednu tonu, maximálna môže byť pri niektorých verziách až 1,2 tony. Značka tvrdí, že Landtrek ponúka najlepší nákladný priestor v triede. Zmestia sa naň 2 europalety vo verzii Double Cab (rozmery nákl. plochy 1.63 m x 1.60 m x 500 mm a 1.22 m rozchod kolies), 3 europalety vo verzii Single Cab (rozmery nákl. plochy 2.43 m x 1.60 m x 500 mm a 1.22 m rozchod kolies). Nákladná plocha je navyše osvetlená pomocou LED osvetlenia a je v nej zabudovaná aj 12-voltová zásuvka, do ktorej možno pripojiť rôzne príslušenstvo. 

Odporúčame:

Nové Mitsubishi L200 sme vyskúšali v náročnom teréne. Poznáme aj ceny


Tým, ktorí potrebujú prepravovať extrémne a veľmi dlhé predmety, je určená pracovná verzia single cab, ktorá sa môže predávať aj bez zadného ochranného nárazníka, vďaka čomu možno dvere na nákladnom priestore otvoriť až v 180-stupňovom uhle.

Po vzore "klasických" bratov

Dizajnovo sa Landtrek inšpiroval v poslednej dobe veľmi atraktívnymi bratmi spomedzi klasických automobilových tried a SUV modelov značky Peugeot. Obsahuje všetky dôležité poznávacie prvky značky, vrátane vertikálnej masky chladiča s centrálne umiestneným logo leva a tiež s vertikálnym LED svetelným podpisom (v závislosti od verzie). Dizajn diskov kolies prevzali od ostatných modelov z portfólia značky a Peugeot garantuje ich odolnosť aj pri intenzívnom používaní, vysokej záťaži, využívaní pohonu 4x4 alebo jazde po diaľniciach.

Podobne sa inšpiroval aj interiér pick-upu. Typický i-Cockpit s malým volantom pracovne ladený Landtrek nedostal, predsa ide o prakticky založený model. Okrem toho však preberá prvky z ostatných modelov značky, napríklad 10-palcový HD displej v hornej časti palubnej dosky je inšpirovaný displejom z vlajkovej lode 508. Interiér pôsobí z prvých fotiek vrámci triedy pracovných pick-upov mimoriadne kvalitne a atraktívne.

Prečítajte si tiež:

TEST Peugeot 208 1.2 PureTech 100: Mestský lev stavil na komfort
 

Peugeot Landtrek ponúkne v závislosti od verzie miesto až pre 6 cestujúcich. Značka vyzdvihuje priestor na kolená v druhom rade sedadiel a taktiež šírku interiéru v oblasti ramien s hodnotou 1510 mm.

Landtrek ponúkne podobnú výbavu ako SUV modely Peugeotu, to okrem iného znamená pokročilé technológie pre pripojenie externých zariadení (USB / Bluetooth), automatickú dvojzónovú klimatizáciu, 10-palcový HD dotykový displej s podporou Apple CarPlay /Android Auto a 10 GB pevný disk. Bezpečnostná výbava zahŕňa 6 airbagov a ESP, asistent pre kontrolovanú jazdu z kopca, asistent pre stabilizáciu prívesu, ktorý pomáha predchádzať “rozvlneniu” prívesu pri jeho ťahaní (ESP zasahuje okamžite, ako sa vlnenie začne prejavovať).

Pod kapotou turbodiesel aj turbobenzín

Peugeot Landtrek budú poháňať dva motory. Naftový turbodiesel má objem 1.9 l a 110 kW (150 k). Jeho maximálny krútiaci moment je 350 Nm a je kombinovaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Kvôli zníženiu nákladov na údržbu má reťazové rozvody. Kombinovaná spotreba je 7.8 l/100 km.

Turbobenzínový motor s objemom 2.4 l, výkonom až  154 kW (210 k) a maximálnym krútiacim momentom 320 Nm môže byť rovnako ako turbodiesel kombinovaný s mechanickou prevodovkou Getrag alebo 6-stupňovou automatickou prevodovkou Punch s možnosťou sekvenčného radenia a Športovým a Eko režimom.

Verziu 4x2 poháňajú zadné kolesá. Vo verziách 4x4 možno priradiť pohon prednej nápravy prostredníctvom ovládača, umožňujúceho vodičovi voľbu medzi dvomi režimami.:

  • 4H (4 High speed) : pre bežné jazdenie,
  • 4L (s redukciou): redukčná prevodovka s pomerom 2.7:1 a nárast krútiaceho momentu pri nižších rýchlostiach umožňujú bezpečnejšiu jazdu na povrchoch s nižšou adhéziou alebo  v strmých svahoch

A napokon, zadný diferenciál je vybavený elektronickou uzávierkou, vďaka čomu môže prísť k efektívnejšiemu preneseniu výkonu na koleso, ktoré ma aktuálne lepšiu adhéziu. Verzia 4x4 ponúka takéto offroadové parametre: 

  • brodivosť: 600mm,
  • nájazdové uhly: 29° alebo 30° (single cab),
  • výjazdové uhly: 27° alebo 26° (single cab),
  • prejazdový uhol: 25°,
  • svetlá výška: min. 214 mm (16'' kolesá) alebo až 235 mm (17''/18'' kolesá).


Nový Peugeot Landtrek príde do predaja koncom roka 2020, a to v Latinskej Amerike a sub-saharskej Afrike, neskôr budú nasledovať ďalšie trhy. Bohužiaľ, do Európy sa zatiaľ nechystá, no značka akoby si nechávala zadné dvierka. Peugeot o novom Landtreku až príliš okato hovorí aj v Európe, snáď sa neskôr "starý dobrý" pracant s karosériou pick-up dostane aj na starý kontinent.