Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb orlenbenzina samorin Thumb orlenbenzina f1 tour 2 Thumb orlenbenzina jan suchocki

ORLEN mieri medzi najväčšie reťazce čerpacích staníc

Presvedčil nielen excelentným palivom, ale aj výborným občerstvením. 

Sieť čerpacích staníc Orlen Benzina vstúpila na náš trh len ne­dávno. Zakrátko sa ale stala jedným z najrýchlejšie rastúcich reťazcov. Čerpacie stanice totiž pa­­tria do medzinárodnej siete, ktorých vlastníkom je najväčšia stredoeurópska skupina ORLEN. „Toto zázemie nám dáva príležitosť k rýchlemu rastu a súčasne stabilnému rozvoju. Z rastúcej kon­kurencie na lokálnom trhu budú profitovať najmä slovenskí vodiči,“ hovorí Jan Su­choc­ki, riaditeľ siete čerpacích staníc ORLEN Benzina na Slovensku.

Kedy ste vstúpili na slovenský trh?

"Prvú čerpaciu stanicu sme ot­vorili v roku 2019 v Malackách, ale zákazníci nás podľa našich prie­skumov poznali už predtým. Čiastočne preto, že si nás pamätajú zo svojich ciest po Česku a Poľsku, a čiastočne preto, že sme sa v roku 2019 na slovenský trh skôr vracali, než naň znovu vstupovali."

Ako to? 

"Slovensko sme opustili na začiatku tohto tisícročia, kedy to vyzeralo, že pre našu skupinu prestáva byť perspektívnym trhom. Situácia sa ale zmenila, a tak sme sa po 15 rokoch vrátili. A súdiac podľa našich doterajších výsledkov sme urobili dobre."

Ste jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich sietí, ak nie úplne najrýchlejšou. Čo je dôvodom?

"Jednoznačne zázemie, ktoré má­me po finančnej aj technologickej stránke. Začínali sme síce na lokálnom trhu od nuly, dokázali sme sem preniesť úspešný koncept kombinujúci starostlivosť o automobily so starostlivosťou o ich vodičov, ktorým bodujeme v susedných krajinách. Naša materská skupina ORLEN má v 5 krajinách takmer 3.000 čerpacích staníc. Z tohto zázemia a skúseností čerpáme naše know-how."

Aké máte plány na Slovensku?

"Mierime medzi najväčších hráčov na trhu a chceme im byť smelými konkurentmi, z čoho budú slovenskí vodiči jednoznačne profitovať. Každý nárast konkurencie totiž prináša skvalitnenie ponuky produktov a služieb pre zákazníkov. Tento rok ukončíme s približne 50 čerpacími stanicami po celom Slovensku. V našej sieti nájdete štandardné čerpacie stanice s plnohodnotnou ponukou a servisom aj expresné samoobslužné stanice, takže dokážeme osloviť všetkých."

Aké máte plány do ďalších rokov?

"V budúcom roku otvoríme ďalšie čerpacie stanice a o rok ich chceme prevádzkovať asi 90. S toľkými stanicami sa už zaradíme medzi 3 najväčších hráčov. Zjednotíme tiež ich dizajn pod jedinú značku ORLEN."

Aké produkty a služby vodičom ponúkate?

"Sme silná a stabilná medzinárodná sieť ponúkajúca kvalitné aditivované palivá a výborné občerstvenie, to všetko doplnené vysokou úrovňou služieb. Ak budete cestovať po Českej republike, Poľsku alebo už čoskoro aj po Maďarsku, môžete tankovať na čerpacej stanici jednej značky a spoľahnúť sa na rovnako kvalitné palivá a jednotný koncept občerstvenia Stop Cafe. Ten sa svojím obsahom a rozsahom v každej krajine trochu líši, pretože rešpektuje miestne zvyklosti a tradície, ale základné  a ľahko rozpoznateľné piliere, ako je napríklad vyhlásená fair trade káva, zostávajú."

Aké pohonné hmoty ponúkate?

"Na všetkých staniciach ponúkame naše aditivované palivá Efecta 95 a Efecta Diesel  s čistiacim účinkom motora. Na vybraných sta­niciach ponúkame aj prémiové palivá Verva, ktoré okrem čistiaceho účinku zvyšujú výkon motora."

Váš gastro koncept sa volá Stop Cafe. Čo v ňom nájdeme?

"Širokú škálu doplnkových produktov pre motoristov aj nemo­toristov a predovšetkým občerstvenie, ktorého vlajkovou loďou sú vyhlásené hotdogy s niekoľkými prí­chuťami a predovšetkým la­hod­ná káva, ktorú nám miešajú podľa tajného receptu až v Bel­gicku. Samozrejmosťou sú aj ob­ľúbené ener­getické drinky Verva a rôzne variácie zdravých pokrmov a nápojov."

Ponúkate zákazníkom aj tankovacie karty?

"Áno, zákazníci môžu využívať tankovacie karty, vďaka ktorým môžu čerpať naše pohonné hmoty so zaujímavými zľavami. Tankarta Easy je pre individuálnych vodičov a Tankarta Business pre firemnú klientelu."

F1 dorazila na Slovensko

Monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN dorazil na čerpacie stanice ORLEN Benzina.  Súčasťou výstavy na vybraných čerpacích staniciach bude aj súťaž o hodnotné ceny pre širokú verejnosť.

• Bratislava (15. – 21. novembra)

• Šamorín (22. – 28. novembra)

• Prešov (30. novembra – 7. decembra)