Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb 01 odovzdali milio nte volvo fh Thumb 02 odovzdali milio nte volvo fh

Odovzdali miliónte Volvo FH

Volvo FH, jeden z najúspešnejších modelov v histórii odvetvia ťažkej nákladnej dopravy, ktorý slávi tento rok 25. výročie uvedenia na trh, dosiahol aj ďalší pozoruhodný míľnik: 1.000.000 vyrobených vozidiel z tohto radu. 

Claes Nilsson, prezident spoločnosti Volvo Trucks, na veľtrhu IAA v Hannoveri osobne odovzdal zákazníkovi miliónty truck FH. Vozidlo si prevzal Marco Reinhard, majiteľ a konateľ spoločnosti Gesuko so sídlom v nemeckom Bad Hersfeld, ktorá sa špecializuje na prepravu chladeného tovaru.

Vozidlový park firmy Gesuko zložený výhradne z truckov značky Volvo teraz obohatil model FH vo verzii Extra High Sleeper Cab zo špeciálnej edície k 25. výročiu, ktorá sa vyznačuje originálnou grafikou na kabíne, prvotriednym pohodlím pre vodiča a špičkovými asistenčnými systémami. Exteriér charakterizujú retrospektívne prvky. Strieborný, šedý a oranžový dekór zdôrazňuje pôvod vozidla, štylizované číslo 25 vytvorené farebnými pruhmi pripomína výročie. Pruhy kombinujú 3D efekty a tiene – také boli trendy v dizajne na začiatku 90. rokov

„Pri modeli Volvo FH sa nám niekoľkokrát podarilo posunúť hranice jeho možností a ponúknuť nové príležitosti z hľadiska ziskovosti, efektívnosti a bezpečnosti dopravy s nižším dopadom na životné prostredie. Odovzdanie miliónteho trucku Volvo FH vernému zákazníkovi, ktorý naše vozidlá používa už 25 rokov, znamená pre nás fantastický míľnik na neuveriteľnej ceste,“ povedal pri tejto príležitosti Claes Nilsson, prezident Volvo Trucks. 

Na skupinovej snímke z oficiálneho odovzdávanie vozidla druhý zľava je Marco Reinhard, majiteľ a generálny riaditeľ spoločnosti Gesuko, vpravo sú Claes Nilsson, prezident Volvo Trucks a Martin Lundstedt, prezident a generálny riaditeľ Volvo Group.