Vw tiguan 03 2020 1140x190
Thumb novy vw golf gti 8 autozurnal  5 Thumb novy vw golf gti 8 autozurnal  3 Thumb novy vw golf gti 8 autozurnal  1 Thumb novy vw golf gti 8 autozurnal  2 Thumb novy vw golf gti 8 autozurnal  4 Thumb novy vw golf gti 8 autozurnal  6 Continental 05 2020 1024x597 Thumb novy vw golf gti 8 autozurnal  7 Thumb novy vw golf gti 8 autozurnal  8 Thumb content volkswagen golf 8 gti autozurnal

Nový VW Golf GTI 8 už brázdi testovacie trate

Predstavenie najnovšej generácie VW Golf bolo azda jednou z najväčších automobilových udalostí roka. Po "bežnom" Golfe je čas na tradičné deriváty. Jedným z nich je aj nový VW Golf GTI 8, ktorý nafotili jemne zamaskovaný pri testoch na Polárnom kruhu.

Prečítajte si tiež: 
Nový VW Golf 8 naživo: Zvonka evolúcia, vnútri a pod kapotou revolúcia

Golf 8 GTI
Nový VW Golf GTI by sa mal svetu ukázať v plnej kráse niekedy v strede roka 2020. Čo - to už o ňom vieme. Dizajn adoptuje známe prvky GTI modelov, ktoré poznáme z minulých generácii. Volkswagen v tomto staví na istotu a vylepší vzhľad novými, športovejšími nárazníkmi s väčšími nasávacími otvormi (vpredu), macatejšími kolesami so širšími pneumatikami, ktoré zakrývajú potentnejšie brzdy alebo zadným spojlerom. Nebudú chýbať dve oválne koncovky výfuku. Tradičný GTI podpis nájdeme aj v interiéri. Som veľmi zvedavý, ako sa podariť zapracovať "GTI prvky" do nového poňatia interiéru, keďže oproti predchádzajúcej generácii Golfa vnútri neostal kameň na kameni.

Zdroje blízke automobilke tvrdia, že nový Golf GTI bude naživo oveľa väčším extrovertom ako odchádzajúca generácia. Má pôsobiť agresívnejšie, a to najmä vďaka prednej maske a užším, prižmúreným svetlám s najnovšou technológiou IQ LED Matrix. Prvé fotky čierneho, minoritne maskovaného kusu na veľkého extroverta neodkazujú. Uvidíme, ako bude vyzerať v zaujímavejšej farebnej kombinácii a s plne odhalenými dizajnovými vylepšeniami. Zatiaľ si môžete spraviť chuť na ilustrácii známeho grafika XTomiDesign, ktorý dokáže budúce modely vizualizovať s veľkou presnosťou.

VW Golf GTI 8 naberie svaly


Podľa najnovších informácii by sa pod kapotou Golfu 8 GTI mal objaviť vylepšený motor 2,0 TSI EA888 so základným výkonom okolo 255 koní. Silnejšia verzia pod odznakom TCR si prilepší na pekných 290 koní. Takto motorizované GTI zrýchli na stovku za menej ako 6,0 sekúnd maximálka bude obligátnych 250 km/h. Na výber bude okrem 6-stupňovej manuálnej prevodovky aj 7-stupňový automat DSG.

Golf GTI musí výkonom pridať, keďže na päty mu bude šliapať plug-in hybridná verzia GTE, ktorá ponúkne výkon 245 koní. Okrem toho Volkswagen potvrdil rýchly turbodiesel GTD a špičkový model Golf R s pohonom všetkých kolies. Potichu sa hovorí aj o najvýkonnejšej verzii R Plus s výkonom na úrovni 380 - 400 koní.

Inžinieri zodpovední za ladenie Golfu GTI hovoria o mimoriadne starostlivom vyladení riadenia. Zamerali sa na jeho presnosť. Elektro mechanický posilňovač riadenia prepracovali pre vyšší stupeň odozvy a priamejší prevod.

Prečítajte si tiež: 
Škoda Octavia RS IV na prvej skici. Toto o nej zatiaľ vieme

Zdroj foto: XTomiDesign, @automedia