Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb bild1 Thumb bild2 Thumb 6240454 Thumb 6899508

Nový VW Amarok sa ukázal na skiciach s reálnym základom

Trh pracovných pick-upov sa dočká dvoch "staronových" zástupcov. Ford už Ranger novej generácie predstavil, teraz je na rade VW Amarok. Značka dnes ukázala nové skice, ktoré však celkom dobre ilustrujú dizajn chystanej produkčnej verzie. V galérie nájdete aj staršie oficiálne skice (modrý Amarok). Premiéra sériového Amaroku by mala byť predo dvermi.

Nie nadarmo spomíname Ford Ranger a VW Amarok v jednom článku. Tieto pick-upy v najnovšej generácii totiž zdieľajú technický základ a ide o jednu z prvých lastovičiek spolupráce na poli úžitkových vozidiel medzi Fordom a VW. Amarok tak kompletne zmení platformu a technický základ, ktorý bude totožný s nedávno predstaveným Rangerom. Pod kapotou by sa mali objaviť turbodieselové srdcia s objemom 2.0 a 3.0 l. Prvý motor bude radový štvorvalec, trojliter zasa šesťvalec s valcami do "V". Neskôr by mal do ponuky pribudnúť aj plug-in hybridný pohon. Oba pick-upy budú vyrábať v juhoafrickom závode Fordu v meste Silverton. Ak si chcete prezrieť sériovú podobu bračeka Amaroku, veľkú galériu nájdete v nasledujúcom článku.

Odporúčame:

Nový Ford Ranger 2022 je tu. Značka vyslyšala zákazníkov a prichádza s V6 motorom

To, ako bude nový Amarok vyzerať, ukazujú nové oficiálne skice značky VW. Od Rangeru sa bude Amarok celkom výrazne líšiť, dostane odlišný dizajnový jazyk s maskou a svetlometmi podobnými vlajkovej SUV lodi, modelu Touareg. Iná situácia nastáva v interiéri. Tam je už podobnosť s Rangerom jasná. Stredovému tunelu dominuje veľký displej infotainmentu (SYNC od Fordu), tvary sú veľmi podobné a rovnaký je aj volič automatickej prevodovky. VW však nasadí vlastný volant so známym tvarom a tiež "bižutériu" ako napr. odlišné poťahy sedadiel alebo dekoračné lišty.

Podľa Fordu sa knihy objednávok na Ford Ranger novej generácie v Európe otvoria koncom roka 2022 a dodávky zákazníkom sa začnú začiatkom roka 2023. Podobne termíny očakávame aj pri novej generácii Amaroku. Na najmodernejšie pick-upy trhu si tak budeme musieť ešte chvíľu počkať.