Vw caddy 03 2021 1140x190
Thumb 1w Thumb 2w Thumb 3w Thumb 4w

Nový Volkswagen Polo odhalený na prvých obrázkoch

Rok 2017 bude v podaní značky Volkswagen aj o malých autách. Okrem nového Pola predstaví crossover T-Roc a malý sedan Virtus.

Dr. Herbert Diess - prvý muž automobilky Volkswagen - potvrdil, že v júni v španielskej Pamplone odštartuje výroba šiestej generácie modelu Polo. Tvary novinky odhaľujú fotografie z ďalekej Južnej Afriky. Polo prakticky bez akejkoľvek kamufláže zachytil Kaveshan Palavar. Ako prvý ich publikoval server cars.co.za

Čo môžeme od nového Pola očakávať, to naznačila nedávna premiéra SEATu Ibiza. V prvom rade priestrannejší interiér s väčšou vnútornou šírkou a objemnejším kufrom.

V druhom rade nové technológie, ktorými Polo prekoná aj Ibizu. Malo by ísť napríklad o plne digitálny prístrojový panel, vyhradený pre najlepšie vybavené verzie. Pod kapotou nájdeme atmosférické i prepĺňané litrové trojvalce a horúcu novinku, ktorou je štvorvalec 1,5 TSI Evo. Súčasný naftový trojvalec 1,4 TDI vystrieda štvorvalec 1,6 TDI. 

Volkswagen zatiaľ nové Polo neukázal. Krátko pred otvorením autosalónu v Ženeve však odhalil iné malé novinky. Nemci zverejnili dve oficiálne počítačové skice modelov T-Roc a Virtus.

Z pohľadu Európana je najzaujímavejší malý crossover Volkswagen T-Roc. Automobil postavený na rovnakom podvozku ako Polo bude máličko väčší a ešte priestrannejší. Potenciálnych zákazníkov má pritiahnuť jeho robustnejší zjav, daný najmä mohutnými blatníkmi a vyššou svetlou výškou.

Ponuka motorov bude do veľkej miery zodpovedať Polu. Otázne je, či Nemci ponúknu aj pohon všetkých štyroch kolies. Každopádne sériová výroba Volkswagenu T-Roc odštartuje už v auguste.

Koncom tohto roka príde tretí Volkswagen, postavený na platforme MQB A0. Volá sa Virtus a ide o malý štvordverový sedan, určený predovšetkým pre Brazíliu, Indiu alebo Rusko. Všade tam nahradí pomaly dosluhujúce Polo sedan. Do Európy ho s najväčšou pravdepodobnosťou nedovezú.