Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb novy levorg 2020 autozurnal.com 1 Thumb novy levorg 2020 autozurnal.com 3 Thumb novy levorg 2020 autozurnal.com 1 Thumb novy levorg 2020 autozurnal.com 4 Thumb novy levorg 2020 autozurnal.com 5 Thumb novy levorg 2020 autozurnal.com 2 Thumb novy levorg 2020 autozurnal.com 7 Thumb novy levorg 2020 autozurnal.com 6

Nový Levorg priostrí vzhľad a nasadí nový boxer turbomotor

Kompaktné kombi so skvelým podvozkom sa dočká evolučného nástupcu. Subaru v Tokiu ukázalo prototyp druhej generácie Levorgu. Finálna podoba sa bude odlišovať len v detailoch. Čo novinka ponúkne?

nove Subaru Levorg 2020
Podarený Levorg dostane nástupcu. Podľa oficiálnych záberov bude nový Levorg hranatejší, vzhľadovo ostrejší a dynamickejší. Sériová podoba by mala vyzerať veľmi podobne až identicky s predstaveným prototypom, ktorý vidíte na fotkách. Novinka sa na japonskom trhu začne predávať už v druhej polovici roka 2020. Neskôr by mal doraziť k nám do Európy.

Nový Levorg bude ešte dynamickejší

Dizajnové črty zvýrazňujú športový charakter nového kombi. Aj keď sa bočná línia oproti súčasnému modelu príliš nezmenila, ostrejšie rezané rysy mu pasujú. Už z prvého pohľadu je však jasné, že toto je Subaru. Prepracovaná bola predná šesťuholníková maska alebo predné svetlá s atypickým tvarom. Pri návrhu exteriéru vychádzali z nového dizajnového jazyka "Bolder".

Nový vs. súčasný Levorg. Základné línie zostávajú zachované.

Aj pod kapotou je nový Levorg taktiež typické Subaru. To znamená plochý motor boxer, avšak oproti súčasnému modelu s atmosférickým dvojlitrom dostane prednosť nový turbomotor. A to je len dobre, súčasný model je predsa len dynamicky priemerný. Levorg už turbobenzínový boxer s objemom 1,6 l mal pred faceliftom súčasnej generácie (skončil kvôli emisným normám). Novinka však ponúkne novo vyvinutý turbobenzínový 1,8 l boxer, o ktorom značka tvrdí, že poskytne vynikajúcu dynamiku, opierajúcu sa o mohutný krútiaci moment. Podvozok postavili na globálnej Subaru platforme, ktorú zdieľa s Imprezou alebo crossoverom XV.

Nový vs. súčasný Levorg.

Keďže Subaru chce byť najbezpečnejšou značkou sveta, nebude chýbať prepracovaný firemný bezpečnostný balíček EyeSight. Asistenčné a protikolízne systémy majú byť ešte lepšie a pracovať intuitívnejšie. Súčasťou bude aj GPS modul, prostredníctvom ktorého bude nový Levorg reagovať na dopravnú situáciu v predstihu. Nový EyeSight Cestu adoptuje dvojicu nových širokouhlých kamier vpredu, vrátane dvojice radarov vpredu aj vzadu v kombinácii s ďalšími typmi senzorov. Zaručené je tak 360 ° sledovanie okolia vozidla pre TOP aktívnu bezpečnosť.