Vw 06 2020 1140x190 t cross
Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 2 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 4 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 3 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 1 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 6 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 7 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 5 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 9 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 8 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 11 Thumb novy golf 2020 autozurnal.com 10

Nový Golf na prvej oficiálnej fotografii. Má priťahovať zrak okolia

Vzhľad nového Golfu už prakticky poznáme. Prezradili ho "uniknuté" zábery, kde sa najprv ukázal s jemným maskovaním a následne ho odfotili na menej kvalitných záberoch v plnej kráse pri nakrúcaní reklamného spotu v Španielsku. Volkswagen však až teraz prichádza s prvou oficiálnou fotografiou Golfu 8. generácie a opäť v maskovacej fólii.

Prečítajte si tiež: 
Nové logo VW predstaví vo Frankfurte. Povedie značku do novej éry

novy VW Golf 8
Golf je pre Volkswagen veľmi dôležitý model. Oči automobilového sveta však upierajú zrak na elektrickú novinku v podobe ID. 3, ktorá má mať historickú dôležitosť. Predstavia ho na autosalóne vo Frankfurte. Snáď aj preto nový Golf tak "mešká". Spočiatku sa hovorilo o problémoch s vyladením zložitého softwaru, keďže Golf má stanoviť merítko triedy v oblasti digitalizácie, konektivity, inteligencie a infotainmentu. Je pravdepodobné, že VW nechce predstaviť dve horúce novinky (ktoré budú veľkostne veľmi podobné) na jednom veľkom autosalóne. Nový VW Golf predstavia neskôr na jeseň na samostatnom podujatí a svet konečne uvidí bestseller kompaktnej triedy naživo, bez maskovania.

Nový Golf zaujme interiérom

Ak však čakáte dizajnovú revolúciu, budete sklamaní. Už z prvých neoficiálnych záberov je jasné, že vzhľad exteriéru išiel cestou evolúcie. A tak to má pri Golfe byť, s príchodom každej generácie sa dizajn menil evolučne a to zákazníci oceňujú dodnes. Vpredu zaujmú užšie a prižmúrené svetlá spolu s maskou, pod ktorou do popredia vystupuje výraznejší predný nárazník. Klaus Bischoff, šéfdizajnér Volkswagenu tvrdí, že "nový Golf bude priťahovať zraky okolia". Po prvom pohľade na podobne konzervatívne krivky, ako má Golf 7. generácie, ide o smelé tvrdenie.

Novy VW Golf VIII
Priťahovať pohľady však určite bude interiér novinky. Väčšinu ovládacích prvkov majú nahradiť displeje. Dotykový stredový panel má byť rekordne veľký (aspoň vo vyšších špecifikáciách) a kokpit zaujme všadeprítomnou digitalizáciou a špičkovou konektivitou. To Volkswagen sľubuje od začiatku vývoja Golfu VIII.