Thumb 2s Thumb 1s Thumb 3s Thumb 4s Thumb 5s Thumb 7s Thumb 6s Thumb 8s Thumb 9s Thumb 11s Thumb 10s Thumb 13s Thumb 12s

Nové Suzuki Jimny odhalili na prvých oficiálnych fotografiách

Japonci sa pochválili novou generáciou "terénnej škatuľky". Rozmery ani skladbu motorov však neprezradili.

Suzuki nám po niekoľkých únikoch naservírovalo prvú sadu oficiálnych obrázkov nového Jimny. Japonci zároveň potvrdili, že automobil si zachová svoj charakter a zostane plnohodnotným off-roadom.

Základom zostáva tuhý rebrinový rám, motor je uložený vpredu pozdĺžne a štandardne roztáča zadné kolesá. V teréne si však šofér môže priradiť pohon prednej nápravy. Chýbať nebude ani redukcia alebo elektronický asistent pre zjazd z prudkého kopca. Za zmienku stojí aj poctivá tuhá zadná náprava.

Otázka, aké motory nájdeme pod kapotou Suzuki Jimny, zatiaľ zostáva nezodpovedaná. Najnovšie neoficiálne správy hovoria o bližšie nešpecifikovanom atmosférickom benzínovom štvorvalci s objemom 1,5 litra. Výhradne pre japonský trh bude k dispozícii prepĺňaný trojvalec 0,66 l, takže Jimny sa doma zaradí medzi daňovo zvýhodnené "kei cars".

Jednoduché škatuľovité tvary karosérie, okrúhle predné svetlá a výrazné plastové lemy blatníkov sú v dnešnej dobe plnej "dynamicky" tvarovaných áut naozajstným pohladením duše. Nechýba ani rezervné koleso ukotvené zvonka ku krídlovým zadným dverám.

Na svoje si prídu aj milovníci farieb vďaka rôznym dostupným kombináciám s kontrastne lakovanou strechou.

V naoko strohej kabíne výrobca priznáva skrutkové spoje, čo pôsobí sympaticky. Skrutkami je pripevnené madlo pred spolujazdcom.

Šofér má pred sebou jednoduchý prístrojový panel s dvomi veľkými ukazovateľmi. Samozrejme, aj čistokrvný off-road môže mať na palube multimediálny systém s dotykovým displejom. Výbavu rozšíria bočné a hlavové airbagy, aby Jimny lepšie obstálo v crash-testoch. 

Ďalšie detaily spoznáme v júli a oficiálna premiéra novinky sa uskutoční na jeseň. Kedy Jimny príde na slovenský trh, zatiaľ nevedno.