Vw 06 2020 1140x190 t roc
Thumb nove logo vw autozurnal.com  3 Thumb nove logo vw autozurnal.com  1 Thumb nove logo vw autozurnal.com  4 Thumb nove logo vw autozurnal.com  2

Nové logo VW predstaví vo Frankfurte. Povedie značku do novej éry

Volkswagen vstupuje do novej éry. Nové logo VW, ktoré po prvýkrát uvidíme na elektrickom ID. 3, symbolicky privíta zmenu, ktorú nemecká značka zažíva.

"New Volkswagen" (nový Volkswagen), v tomto duchu sa majú uberať ďalšie roky značky, ktorá aj zmenou loga dáva bodku za aférou Dieselgate a víta vizuálne odlišný štýl od toho, akým sa doteraz prezentovala. Farebnejší, digitálny, prepojený... jednoducho modernejší. Zmenu filozofie prezentuje nasledujúca oficiálna koláž fotografií, ktorá vám prostredníctvom vizuálnej stránky napovie o tom, aký bude "nový Volkswagen". Všetko to začne na autosalóne vo Frankfurte už za necelé tri týždne. 

Prečítajte si tiež: 
Nový Golf 8 nafotili kompletne bez maskovania

nové logo VW

Volkswagen predstaví sériovú podobu svojho prvého elektromobilu ID. 3. Značka práve ním vstupuje do novej éry. Príchod elektrického hatchbacku VW by sa malo dôležitosťou rovnať historickému príchodu "chrobáka" alebo prvého Golfu. Spolu s ním sa zamerali aj na logo VW, ako hlavný rozpoznávací znak a symboliku značky.

Nové logo VW symbolizuje zmenu a modernu 

Podľa marketingového šéfa značky VW, Jochena Sengpiehla, súčasné 3D logo "pôsobí trochu ťažkopádne, najmä v dnešnej digitálnej dobe". Nové logo VW má byť "zredukované ku svojím základným komponentom. Je ploché, otvorené, plné kontrastov a ľahko rozpoznateľné. Nie je iba logom, ale ikonou". Volkswagen sa chce prezentovať sviežosťou a mladosťou, modernou a digitalizáciou. Logo bude stále tvorené dvoma písmenami W a V, no prevezme jednoduchší 2D dizajn. Jochen Sengpiehl dodáva, že pri návrhu veľmi dbali na to, ako nové logo VW vyzerá v digitálnej forme. Zaujímavosťou tiež je, že návrh a realizácia novinky je čiste v rukách vnútorných oddelení Volkswagenu, a nie externej marketingovej agentúry.

nove logo VW

Nové logo VW sme pravdepodobne vo finálnej verzii mohli spozorovať na "špionážnych" fotkách nového Golfu (titulná foto). Pozrite si aj predchádzajúce logá VW. Ktoré sa vám páči najviac?

Novú éru značky VW symbolicky odštartuje autosalón vo Frankfurte 2019. Na ňom návštevníci po prvýkrát uvidia nové logo spolu s najväčším ťahákom, Volkswagenom ID. 3. VW ceremoniálne vymení znak na centrále vo Wolfsburgu a následne na ďalších budovách v Európe. Nasledovať bude Čína, Severná Amerika, Južná Amerika a zbytok sveta. Celkovo čaká na výmenu takmer 70 000 znakov na cca 10 000 budovách po celom svete.

Zdroj foto: VW, drivemag, carscoops