Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 3 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 5 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 4 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 2 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 6 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 7 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 8 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 9 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 10 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 11 Thumb peugeot 2021 nove logo autozurnal.com 1

Nové logo Peugeotu sa vracia do histórie. Ako sa vám páči?

Automobilový priemysel zažíva turbulentné časy, plné zmien a inovácií. Mnohé automobilky už zareagovali zmenou a modifikáciou loga, ktoré je súčasťou ich identity a jedným z hlavných rozpoznávacích prvkov. Aj Peugeot mení logo. Je modernejšie, no zároveň odkazuje na 60. roky minulého storočia.

Logo značky je veľmi dôležité. Tvorí jej identitu a charakter, zároveň nesie kúsok histórie a špecifikuje jej cestu a vývoj. Značky pred verejnosťou najčastejšie vystupujú práve logom, ľuďom sa dostáva do podvedomia a aj vďaka nemu si formujeme povedomie o konkrétnom automobilovom výrobcovi. V súčasnosti sa s takýmito zmenami "roztrhlo vrece". VW, Opel, KIA, Nissan už logá zmenili alebo inovovali. V kurze je zjednodušenie do 2D podoby, ktoré má byť zároveň modernou súčasnej doby.

Do partie sa teraz pridal aj Peugeot. Francúzska značka očividne čerpala z histórie. Najnovšia kreácia pripomína logo z roku 1960. Súčasný lev tu bol s nami od roku 2010, po novom ho nahradí silueta hlavy kráľa mačkovitých šeliem. Vyzerá jednoducho, minimalisticky, no zároveň moderne a dynamicky. „Nové logo spája hodnoty minulosti a súčasnosti našej značky. Okrem toho naznačuje jej budúci vývoj. Hrdý lev, ktorý  značku odjakživa sprevádza, vyjadruje univerzálne a multikultúrne formy identity. Je synonymom prestíže, istoty a nadčasovosti,“ vysvetľuje Peugeot v oficiálnych tlačových materiáloch. 

Prvým novým modelom s najnovším logom bude kompaktný Peugeot 308, ktorý predstavia už onedlho. Ešte predtým sa však s najnovšou podobou leva stretneme v propagačných materiáloch značky, na webových stránkach a v showroomoch. Peugeot je najstaršou automobilkou sveta, za 211 rokov existencie vystriedal tieto podoby loga: