Peugeot 09 2020 1140x190
Thumb 01 nova torsky  crossway natural power Thumb 02 nova torsky  crossway natural power Thumb 03 nova torsky  crossway natural power

Novátorský Crossway Natural Power

IVECO BUS dopĺňa svoju ponuku novým diaľkovým autobusom Crossway Natural Power s pohonom na CNG, ktorý si zachoval všetky vlastnosti úspešnej dieselovej verzie: autonómiu, prepravnú kapacitu i batožinový priestor, rovnakú výšku a ekvivalentné prevádzkové náklady. 

Svetovú premiéru absolvoval model Crossway Natural Power na veľtrhu Autocar Expo vo francúzskom Lyone. Výrobca ho prezentuje ako novú alternatívu pre regióny, kraje a mestá, ktoré hodlajú poskytovať dopravu plne kompatibilnú s projektami energetickej transformácie. Jazdí na zemný plyn, má status ekologických vozidiel vhodných pre zóny s obmedzenou dopravou a chráneným ovzduším a spĺňa kritéria Crit'Air 1. 

Model Crossway NP využíva motor CURSOR 9 NP najnovšej generácie s výkonom 265 kW/360 k, čo je rovnaká hodnota ako pri dieselovej verzii. Medzimestský autobus s celkovým objemom plynových nádrží 1260 litrov (4x po 315 l) prejde na jedno naplnenie až 600 km a môže čerpať na staniciach s rýchlym i pomalým plnením. Nádrže na stlačený zemný plyn má integrované do strechy. Toto patentované riešenie prispelo k optimalizovaniu ťažiska, čím sa vylepšila stabilita autobusu pri jazde. Zároveň je to vozidlo s najmenšou celkovou výškou na trhu, takže z tohto hľadiska na neho nevzťahuje žiadne obmedzenie. Pokiaľ ide o ďalšie parametre, Crossway Natural Power je k dispozícii v dĺžkach 12 m alebo 13 m (vo vyhotovení LINE, resp. POP) a jeho minimálna vnútorná výška dosahuje 2 metre. Na veľtrhu Autocar Expo bol vystavený 13-metrový klimatizovaný model LINE so 63 sedadlami prispôsobený na rýchle plnenie nádrží. 

Aby IVECO BUS uľahčil svojim zákazníkom prechod na zemný plyn, zároveň ponúka rad špecifických služieb: od zmluvnej údržby po špeciálne trenažéry a tiež sieť predajcov a servisov s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti pohonu na CNG.