Thumb 2023 toyota professional combo cgi 05 11 Thumb 2023 proace max det 1 19 Thumb 2023 proace max det 3 21 Thumb 2023 proace max ext 02 1 Thumb 2023 proace max ext 03 2 Thumb 2023 proace max ext 05 4 Thumb 2023 proace max ext 06 5 Thumb 2023 proace max det 4 22 Thumb 2023 toyota professional combo cgi 01 7 Thumb 2023 toyota professional combo studio 02 16

Nová Toyota Proace Max a Hilux Hybrid 48V oficiálne

Modernizovanú rodinu úžitkových vozidiel rozširuje nová Toyota Proace Max, ktorá prichádza aj v elektrifikovanom vyhotovení. Pridáva sa tak k menším modelom Proace a Proace City. Novinkou je tiež Hilux Hybrid 48V (mild hybrid) ako elektrifikovaný variant ikonického pick-upu od Toyoty.

Nové stvárnenie prednej časti obsahuje najnovšie full-LED svetlomety a nové zliatinové disky kolies. V modernejšej kabíne zaujme odlišný volant a prvky palubnej výbavy vrátane plne digitálnych displejov a moderných informačno-zábavných systémov so zabudovanou navigáciou a bezdrôtovým pripojením cez rozhranie Apple CarPlay, resp. Android Auto. Pridanou hodnotou pri každodennej prevádzke sú online služby, ktoré budú od spustenia predaja k dispozícii pre všetky stupne výbavy vozidiel Proace. Všetky modely radu Proace sú v ponuke aj ako batériové elektromobily, a to bez akýchkoľvek negatívnych vplyvov na praktickosť alebo spoľahlivosť.

Proace Max je určené do náročných prevádzkových podmienok, ktoré je zároveň najväčším zástupcom produktového radu Toyota Professional. Je k dispozícii v šiestich konfiguráciách vrátane dvoch možných rázvorov náprav, troch rôznych dĺžok a troch výšok karosérie. V najväčšom ponúkanom vyhotovení disponuje najväčším nákladovým priestorom v danej triede s objemom 17 m³.

Nakládku a vykládku uľahčujú zadné dvere s plnou výškou a praktický štvorcový vstupný otvor s nízkym prahom pre jednoduchší prístup. Po prvýkrát v rámci značky sa dvere otvárajú do uhla 270 stupňov, aby sa zabezpečila maximálna využiteľnosť nákladového priestoru po stranách a uľahčil sa prístup do kabíny. Elektrická verzia má dojazd až 420 km (podľa metodiky WLTP). Podvozková platforma zároveň uľahčuje prestavby v súlade so štandardmi kvality Toyoty. Vozidlo je tak k dispozícii ako jednostranný alebo trojstranný sklápač so sklopnými bočnicami vrátane voliteľných vyhotovení kabíny Chassis Cab (šasi) a Platform Cab.

Aj menšie modely Proace a Proace City prešli modernizáciou zameranou na vzhľad i najnovšie technológie, či už v úžitkovom vyhotovení, alebo v osobnej verzii. Úžitková verzia Proace prichádza s najlepšou ponukou pohonov v danej triede a v elektrifikovanom variante s najnovšou technológiou batérií druhej generácie, ktorá predlžuje dojazd o 20 km na maximálnych 350 km. Proace ďalej ponúkne suverénne prepravné schopnosti s objemom až 6,6 m³ a najvyšším užitočným zaťažením v danej triede až 1400 kg. V osobnom usporiadaní Proace Verso sa do vozidla pohodlne vojde až deväť cestujúcich.

Kľúčovou výhodou praktického Proace City sú prepravné schopnosti, či už z pohľadu nákladu, alebo cestujúcich. Vďaka inteligentnému využitiu miesta je v úžitkovej verzii k dispozícii 4,4 m³ s užitočnou hmotnosťou až 1000 kg (v závislosti od pohonu). Najnovšia batériová technológia pre elektromobily znamená v danej triede slušný dojazd 330 km (o 50 km viac oproti súčasnej generácii). Pri všetkých vozidlách v úžitkovom vyhotovení sa do prvého radu pohodlne usadia tri osoby; všestranné možnosti prevozu cestujúcich ponúka sedemmiestna osobná verzia Proace City Verso.

Hilux Hybrid 48V (mild hybrid) okrem už legendárnej odolnosti a spoľahlivosti, ktorou je tento model povestný, vylepšuje odozvu na pokyny od plynového pedála, ponúka lineárne zrýchlenie a môže sa pochváliť aj lepšími terénnymi schopnosťami vďaka hladšej akcelerácii pri prekonávaní náročného terénu, resp. rekuperačným brzdením pri jazde dole svahom. Vylepšené jazdné schopnosti dopĺňa výborná ťažná kapacita a nosnosť, konkrétne 3500 kg, resp. 1000 kg (rovnako ako u predchodcu).