Thumb 1s Thumb 1s Thumb 2s Thumb 3s Thumb 4s Thumb 5s Continental 05 2020 1024x597 Thumb 6s

Nová Škoda Octavia RS a Scout na prvých obrázkoch

Škoda na marcovom autosalóne v Ženeve ukáže minimálne tri svetové premiéry. Popri dobrodružne ladenom Kamiqu Scout to budú hlavne dva deriváty novej Octavie: športová verzia RS a terénny Scout.

Prvé obrázky nových Octavií aktuálne kolujú po internete. Ako prvé ich zverejnilo české fórum Octavia Club s dovektom, že ide o obrázky pochádzajúce z multimediálneho systému. Nie sú príliš kvalitné, ale umožňujú urobiť si predstavu o vzhľade noviniek.

Začnime športovým variantom RS, ktorý bude prvýkrát v histórii dostupný s tromi poháňacími jednotkami: benzínovou, naftovou a ako benzínovo-elektrický plug-in hybrid. Prepĺňaný dvojliter TSI pravdepodobne dosiahne výkon 180 kW (245 k), turbodiesel 2,0 TDI Evo (147 kW/200 k) a 1,4 TSI plug-in hybrid 180 kW (245 k). 

Vizáž do veľkej miery čerpá inšpiráciu od predchodcu. Podobné sú mu kolesá i tvar predného nárazníka. Vzadu vidíme dvojicu koncoviek výfuku a na liftbacku aj decentný spojler. 

Škoda Octavia Scout bude naďalej existovať výhradne s karosériou kombi. Na plechoch sa objavila decentná plastová ochrana. Rátať môžeme s vyššou svetlou výškou a pohonom všetkých štyroch kolies s medzinápravovou spojkou Haldex.

Podrobnosti prinesieme po tom, čo ich zverejní samotná mladoboleslavská automobilka.

Škoda Octavia RS

Škoda Octavia Combi RS

Škoda Octavia Scout