Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 220202 skoda fabia monte carlo 1 Thumb 220202 skoda fabia monte carlo 2 Thumb 220202 skoda fabia monte carlo 3

Nová Škoda Fabia Monte Carlo 2022 na prvých oficiálnych skiciach

Škoda ponúka prvý pohľad na novú Fabiu Monte Carlo. Táto výbavová verzia so "športovo" ladeným optickým paketom sa v českej automobilke prvýkrát objavila pred 11 rokmi, a to v druhej generácii Fabie. Značka tvrdí, že čierne prvky typické pre verziu Monte Carlo zdôrazňujú výrazne emocionálnejšie línie a dynamické proporcie štvrtej generácie Fabie. Nečudo, Fabia narástla do dĺžky, no najmä do šírky a s tým nasadila aj rozšírené rozchody kolies a celkovo atletickejšie proporcie a postoj. Optické akcenty v športovo ladenom interiéri tvoria materiály v dekore Carbon a červené dekoračné lišty.

Skica exteriéru Fabie Monte Carlo ukazuje okorenený vzhľad v typickom červeno-čiernom finiši. Rámček masky chladiča je v čiernej farbe, rovnako ako spodná hrana spojleru na špecifickom prednom nárazníku s veľkým spodným otvorom pre prívod vzduchu. Čierno lakovaný je aj difúzor na športovom zadnom nárazníku a nápisy na zadných dverách, rovnako ako aj kryty vonkajších spätných zrkadiel, lišty okolo bočných okien, bočné prahy a zadný spojler. Predné blatníky zdobia plakety Monte Carlo.

Interiér je prevažne čierny. Výškovo nastaviteľné športové sedadlá majú integrované opierky hlavy a trojramenný multifunkčný športový volant nesie plaketku Monte Carlo. Kožené čalúnenie volantu, páku ručnej brzdy a riadiacu páku zdobí čierne prešívanie. Poťahy sedadiel, horizontálna dekoračná lišta na prístrojovej doske, stredová konzola a nápadito riešené držadlá dverí zámerne nesú výrazné červené akcenty. Lakťové opierky predných dverí a spodná časť prístrojovej dosky majú špecifický vzhľad v dekore Carbon.

Ak by ste však čakali viac korenia aj po technickej stránke, sklamem vás. Monte Carlo je športová len na prvý pohľad, jazdné vlastnosti vylepšie maximálne tak veľké disky kolies s nízkoprofilovými pneumatikami. Fabia Monte Carlo bude pod kabátom skrývať štandardnú techniku. Dôjde na známe litrové trojvalce 1.0 TSI, no vrcholom bude aj štvorvalcový motor 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a 7-st. automatickou prevodovkou DSG so suchými spojkami. Práve táto motorizácia sa k Monte Carlo hodí najlepšie. Fabia Monte Carlo sa oficiálne ukáže behom roka 2022. Pri čakaní naň vám chceme pripomenúť náš videotest výbavou nabitej Fabie Style s motorom 1.0 TSI 81 kW (110 k), kde sme novú generáciu dôkladne otestovali:


Výbavový variant Monte Carlo prvýkrát predstavili pred jedenástimi rokmi spolu s druhou generáciou modelu Fabia a okrem jej nástupcu bol neskôr k dispozícii aj pre modely Citigo, Yeti a Rapid Spaceback. V súčasnosti je v ponuke Scala a Kamiq Monte Carlo. Už čoskoro túto ponuku rozšíri aj Fabia.