Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 7 Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 3 Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 2 Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 1 Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 4 Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 5 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 6 Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 8 Thumb nova honda jazz 2020 autozurnal 9 Thumb honda jazz 2017 Thumb content honda jazz 2020 autozurnal.com 2 Thumb content honda jazz 2020 autozurnal.com 1 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb content honda jazz 2020 autozurnal.com 3 Thumb content honda jazz 2020 autozurnal.com 6 Thumb content honda jazz 2020 autozurnal.com 9 Thumb content honda jazz 2020 autozurnal.com 10 Thumb content honda jazz 2020 autozurnal.com 11 Thumb content honda jazz 2020 autozurnal.com 13 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 10 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 20 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 24 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 25 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 27 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 29 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 30 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 31 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 37 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 38 Thumb content nova honda jazz 2020 autozurnal.com 40

Nová Honda Jazz 2020: Priestorová kráľovná triedy s uhladenou tvárou

Nová Honda Jazz si zachová atribút priestranného auta s ideou "čo najviac priestoru a praktickosti na malom pôdoryse". Okrem toho ju však dizajnovo úplne prepracovali, ostala len typická "Jazz" silueta. Novinka príde na európske trhy už onedlho, v lete r. 2020.

Znalí fanúšikovia Jazzu si určite všimnú dizajnové zjednodušenie a vzhľadové uhladenie najnovšej generácie Jazzu v porovnaní s odchádzajúcou generáciou. Tá ma najmä prednú časť akoby ostro rezanú samurajským mečom, so športovým, prižmúreným nádychom. Nie však absolútna novinka. Nový Jazz je naopak veľmi uhladený, elegantný až minimalistický. Neuznáva žiadne výstrelky a dizajn bude pravdepodobné veľmi nadčasový. Akoby sa chcel vrátiť k jednoduchým líniám prvej generácie Jazzu z roku 2001. Práve ju mi novinka veľmi pripomína, aj keď samozrejme adoptovala modernu súčasnej doby.

Oproti odchádzajúcej generácii je novinka uhladenejšia, elegantnejšia, no zároveň pôsobí širším a atletickejším dojmom.

Priestorová kráľovná triedy

Honda pri návrhu nového Jazzu postupovala podľa filozofie „Yoo no bi“, ktorá uznáva krásu, nachádzajúcu sa v bežných predmetoch, ktoré sa časom zdokonaľovali a nadobúdali ešte väčšiu krásu a ergonomickú vhodnosť na konkrétne účely. „Toto auto sme vyvinuli ako entitu, ktorá dokáže obohatiť každodenné životy svojich používateľov“, vysvetľuje Takeki Tanaka, vedúci oddelenia veľkých projektov. Názor si spravte sami z priložených fotiek, ja vypichnem veľmi uhladené tvary, tenké predné A stĺpiky a celkovo minimalistický dizajn, ktorí pokračuje aj v interiéri. 


Konštruktéri mohli nasadiť veľmi tenký predný tenký stĺpik aj kvôli zvýšenej celkovej torznej tuhosti karosérie. Jemne vanovitá kompaktná karoséria sľubuje v triede malých áut perfektný vnútorný priestor, ktorým je Jazz známy už od prvej generácie. Nebudú chýbať ani "magické zadné sedadlá", ktorých sedáky môžete vyklopiť a vytvoriť bohatý priestor na prepravu objemných predmetov bez potreby ich sklápania. 


Novinka prichádza aj v oplastovanej verzii Crosstar, ktorá adoptuje rovnaký hybridný pohon, no bude mať zvýšenú svetlú výšku. Pod kapotou bude mať nová Honda Jazz v Európe výhradne dvojmotorový hybridný pohon e:HEV. Technické parametre hybridného pohonu zatiaľ nepoznáme.


Baek Jongkuk, dizajnér nového Jazzu, vysvetľuje: „Chcel som vytvoriť auto, ktoré by jeho majiteľovi bolo „spoločníkom“ a zároveň by sa maximalizovala jeho využiteľnosť. Dosiahol som to minimalizáciou nepotrebných funkcií a zjednodušením línií exteriéru, čím vzniklo auto, vyznačujúce sa čerstvým priateľským vzhľadom, doplneným pohodlným a praktickým interiérom.“

Honda je pyšná na prepracované predné sedadlá, ktoré vďaka modifikovanému rámu stabilizujú polohu tela, zvyšujú úroveň komfortu a zabezpečuje väčšiu bedrovú oporu. Špičkový priestor zadných sedadiel a zvýšená hrúbka výplne sedadla umožňujú pohodlné sedenie dospelých v druhom rade. Vďaka širšiemu otváraniu zadných dverí a novej plochej rovnej podlahe má byť nakladanie a vykladanie nákladu ľahšie než doteraz.

Pohodlie a príjemná atmosféra

Filozofia „Yoo no bi“ pokračuje čistým, minimalistickým interiérom, spájajúcim úžitkovosť, praktickosť a funkčnosť do jednoduchej ergonomickej kabíny. Značka tvrdí, že v celej kabíne použili trvanlivé materiály, ako sú voduodpudivé látky a moderné mäkké materiály prístrojovej dosky. Súčasťou jednoduchej prístrojovej dosky, zameranej na používateľa, je štíhly prístrojový panel, ktorý horizontálne prechádza kabínou a nemá nijako obmedzovať zorné pole. V štandarde je súčasťou centrálna 9-palcová dotyková obrazovka HMI 9 a 7-palcový združený TFT displej. 


Nová Honda Jazz dostane do vienka asistenčné a bezpečnostné systémy pod firemným menom Honda Sensing. Okrem toho značka sľubuje intuitívny a funkciami nabitý infotainment. Nové rozhranie s dotykovou LED obrazovkou sa vyznačuje podobným štýlom ovládania ako smartfóny, potiahnutím sa dá prechádzať naposledy použitými aplikáciami a zoznamom médií. Balík zabudovaných aplikácií sa budete môcť doplniť zrkadlením smartfónov prostredníctvom zabudovaných systémov Android Auto a Apple CarPlay, ktoré dostupné prostredníctvom bezdrôtového pripojenia.

Honda Sensing je balíček pokročilých asistenčných a bezpečnostných systémov. Novinkou je kvalitnejšia kamera so širokouhlým vysokým rozlíšením, ktorá nahrádza predchádzajúce riešenie kamery a radaru. Brzdový systém na zmiernenie následkov kolízie CMBS vylepšili o detekciu chodcov a cyklistov v prípade chýbajúceho pouličného osvetlenia v noci. Nová Honda Jazz tiež použije brzdy, ak blížiace sa vozidlá pretínajú dráhu vozidla alebo do nej zatáčajú. Nový kamerový systém umožňuje adaptívnemu tempomatu ACC sledovať aj premávku pri nízkych rýchlostiach v zápchach a zapnutím systému na kontrolu neželaného opustenia jazdného pruhu v meste alebo na vidieckych cestách - ako aj na viacprúdových diaľniciach - zvyšuje bezpečnosť vo viacerých situáciách.

Hybridný Jazz novej generácie sa v Európe začne predávať v lete 2020. Ceny oznámia bližšie k dátumu predaja.

Videoarchív: