Thumb najuspornejsie suv auta Thumb honda cr v eu version 01 Thumb chevrolet equinox 01 Thumb honda hr v 01 Thumb lexus nx 007 Thumb lexusux 038 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb lexus rx 450h 006 Thumb subaru crosstrek 01 Thumb subaru crosstrek plug in 01 Thumb subaru forester 01

Najúspornejšie SUV podľa Consumer Reports: Dominujú Japonci!

Hybridný Lexus UX a Toyota RAV4 sú najúspornejšie SUV na americkom trhu. Výsledky môžeme preniesť aj do našich končín, keďže auta testovali v reálnej premávke. Prestížna spotrebiteľská organizácia v USA, Consumer Reports, testovala vozidlá v rôznych podmienkach. V prvej desiatke sa umiestnili takmer výlučne japonské modely, s jedinou výnimkou od General Motors! 

Odporúčame:

Najspoľahlivejšie a najmenej spoľahlivé autá podľa TÜV Report 2020

Obrovský úspech SUV na trhu má aj svoje negatívne dôsledky v podobe zvyšujúcich sa emisií a CO2. Je to pochopiteľné – majú vyššiu hmotnosť a väčšiu čelnú plochu, ktorá zhoršuje aerodynamiku vozidla, čo logicky zvyšuje spotrebu paliva. No keď umiestnite pod kapotu SUV hybridný motor, spotreba paliva môže byť ekonomickejšia ako pri priemernom sedane. 

Organizácia Consumer Reports každý rok zrealizuje viac ako 50 rôznych automobilových testov. Jedným z nich je meranie spotreby paliva.  Na testy nakupuje organizácia autá za vlastné prostriedky, pochádzajúce od členov, a nevyužíva podporu žiadnych sponzorov ani reklamných partnerov. Všetky  SUV testované na spotrebu paliva majú pohon  4x4 a prešli rovnakú trasu v meste a na diaľnici. 

1. miesto: Lexus UX 250h E-Four

UX je nový kompaktný SUV značky Lexus, ktorý je v ponuke aj s hybridným pohonom a motorom 2,0 l s celkovým výkonom 184 koní. Auto vytvorili na platforme GA-C. Verzia  4x4  s inteligentným pohonom E-Four spotrebuje podľa jazdného cyklu  WLTP od 5,8 l/100 km. Organizácia Consumer Reports dosiahla vo svojom teste  vozidla výsledok 37 mpg (míle na galón paliva). V meste prešlo auto 32 míľ (51,4 km) na galón (3,7 l) a na autostráde 42 míľ (67,5 km) na galón. Prečítajte si náš test, jazdili sme taktiež za skvelé čísla.

Test Lexus UX 250h E-Four: Mestský mních

Test Lexus UX 250h E-Four: Mestský mních

2. miesto: Toyota RAV4 Hybrid AWD-i

Toyota RAV4 je SUV strednej veľkosti, postavené na platforme GA-K, väčšej ako  GA-C. Hybridný pohon všetkých štyroch kolies s motorom 2,5 l dodáva výkon  222 k a zrýchľuje vozidlo na stovku za 8,1 s. Podľa jazdného cyklu  WLTP má RAV4 v tejto verzii spotrebu od 5,6 l/100 km. V teste  Consumer Reports prešlo vozidlo priemerne 37 mpg, z  toho 32 mpg v meste a 41 mpg  na diaľnici.

3. miesto: Subaru Crosstrek plug-in hybrid

Subaru Crosstrek  (medzinárodný názov Subaru XV) je kompakt, ktorý má v hybridnej  plug-in verzii pohonnú jednotku s názvom e-Boxer 2,0 l s výkonom 138 k a elektromotorom s výkonom 120 k. Kombinovaný výkon sústavy predstavuje 150 k. Vozidlo je vybavené pohonom všetkých kolies  4x4 Symmetrical All-Wheel Drive a v režime EV môže prejsť 27 km. Výsledky spaľovania a spotreby energie sú podľa Consumer Reports 42 mpge (mpge je ekvivalent míľ na galón benzínu alebo ekvivalentné množstvo spotrebovanej elektrickej energie).  V meste je to 37 mpge, na diaľnici 46 mpge. Pokračujte na ďalšej stránke článku.