Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 7 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 2 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 1 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 3 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 4 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 5 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 6 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 8 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 9 Thumb najlepsie soferkse cesty ford autozurnal.com 10

Najlepšie šoférske cesty podľa Fordu. Poznáte ich?

Ford sa pustil do zaujímavého videoprojektu. V hlavnej úlohe hrajú športové modely Fordu a tie najkrajšie a najlepšie šoférské cesty v Európe. Niektoré scenérie sú ozaj podarené a na svoje si prídu nielen tí, ktorí majú radi zátačkovité cesty, ale aj fanúšikovia peknej prírody. Ono to totiž niekedy ide ruka v ruke. Máte aj vy svojho favorita a obľúbenú európsku cestu?


Steve Sutcliffe je celosvetovo známy motoristický novinár a práve jeho angažoval Ford na neľahkú úlohu. Spolu mali nájsť tie najlepšie cesty, ktoré vám vyčaria úsmev na tvári. Pomáhali im pri tom rýchle modely Fordu. Nechýbal Mustang Convertible, Bullitt, Ford Focus RS a ST alebo Fiesta ST. Došlo aj na kultový Ford GT! Každú z ciest hodnotili, pričom do úvahy brali napr. "X Factor", povrch, pohostinnosť, scenérie alebo jedlo a pitie. Víťazom sa stala cesta N304 v severnom Portugalsku. Získala 57/60 bodov a umiestnila sa na prvom mieste. 

Prečítajte si tiež: 
Idete autom na dovolenku? Pozrite si naše reportáže

"Za tri dni natáčania sme videli max. 20 aút. Je tu viacero podobných ciest na sever a na juh, takže predpokladám, že trochu šialená a zakrútená N304 nie je po chuti každému," hovorí zainteresovaný Steve. Tento región Portugalska je tiež známy dobrými a nie drahými hotelmi, skvelými malými kaviarňami, niekoľkými vodopádmi a riekou Olo - to všetko dopomohlo ceste N304 k prvenstvu.

Najlepšie šoférske cesty na videách

V Európe je veľa krásnych ciest nielen pre šoférov, ale aj pre spolujazdcov pre kochanie sa scenériou. Do TOP 10 podľa Fordu patria (po poradí 2-10) tiež Mountain Road (Ostrov Man), Via Campocatino (Taliansko), Atlantická cesta (Nórsko), MA10 (Mallorca, Španielsko), B500 (Čierny les, Nemecko), D526, 926 (Alpy, Francúzsko), C462 (Katalánsko, Španielsko), North York Moors (Anglicko) s desiatku uzatvára v našich končinách asi najznámejší Transfagarasan (Rumunsko). Pozrite si videá ciest, stoja ozaj za to!  

Mountain Road (Ostrov Man)

Via Campocatino (Taliansko)

Atlantická cesta (Nórsko)

MA10 (Mallorca, Španielsko)

B500 (Čierny les, Nemecko)

D526, 926 (Alpy, Francúzsko)

C462 (Katalánsko, Španielsko)

North York Moors (Anglicko)

Transfagarasan (Rumunsko)