Honda 06 2020 1140x86 jazz
Thumb foto2 Thumb jeep compass prist det1 Thumb jeep compass prist det Thumb jeep compass pristr Thumb jeep compass 2021 europa Thumb jeep compass 2021 europa1 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb jeep compass 2021 europa2 Thumb jeep compass 2021 europa3 Thumb jeep compass 2021 europa4 Thumb jeep compass 2021 europa5

Najkrajší Jeep vylepšili

Kompaktný crossover Jeep Compass, ktorý pre európsky trh vyrábajú v Taliansku, dostal moderné technológie, úspornejšie motory a lepšiu konektivitu.

Jeep Compass spočíva na predĺženej podlahovej plošine modelu Renegade. Tvorí jeden z pilierov modelovej ofenzívy, ktorej cieľom je zvýšiť predaj áut značky na 1,8 mil ks. Konkurent vozidiel Nissan Qashqai, Hyundai Tucson, Honda CR-V a ďalších sa v koncernovej hierarchii radí medzi modely Renegade a Cherokee. Compass nahrádza v portfóliu značky aj niekdajší Patriot. Kompaktný crossover má poháňané iba predné kolesá ale objednať sa dá aj pohon 4x4. To je už ale plug-in-hybridná verzia 4xe, ktorú tvorí prepĺňaný benzínový štvorvalec FIAT 1.3 Firefly a elektromotor poháňajúci zadné kolesá. Sústava dáva celkový výkon 140 kW/190 k alebo 177 kW/240 k. Celé poháňacie ústrojenstvo pochádza z modelu Renegade. Týka sa to aj 6-stupňovej mechanickej i príplatkovej 2-spojkovej 9-stupňovej automatickej prevodovky DDCT vlastnej konštrukcie.

Paletu klasických poháňacích agregátov tvoria priečne ležiace radové štvorvalce. Sú to zdokonalený turbodiesel 1.6 MultiJet II (88 kW/120 k, 320 Nm) a predovšetkým nový zážihový agregát 1.3 Turbo výkonu 96 kW/130 k resp. 110 kW/150 k v oboch prípadoch odvádzajúci na predné kolesá krútiaci moment 270 Nm, ktorý sa vyznačuje nízkou palivovou spotrebou a čistejšími emisiami.

Vďaka konštrukčným úpravám je vylepšený Compass dynamickejší, ľahšie a presnejšie ovládateľný a stabilnejší v zákrutách aj pri brzdení. Do vienka dostal najmodernejšie prvky konektivity a služby Uconnect rozdelené do niekoľkých balíčkov. Základný je My Assistant, ktorý je k dispozícii ako základná služba a aktivuje sa už v továrni. Ponúka tiesňové volania v prípade nehody, cestnú asistenciu vrátane odtiahnutia vozidla a správy o stave vozidla. Pakety My Car, My Remote a My Navigation patria medzi štandard zahrnutý v cene auta ale aktivuje ich zákazník. Compass ponúka širokú škálu prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti vrátane varovania pred čelným nárazom a sledovania jazdných pruhov, ktoré sú spolu s elektronickou kontrolou stability ESP, kontrolou proti prevráteniu a čelnými, bočnými aj okennými airbagmi štandardom všetkých výbav.

Jeep Compass vyrábajú v Brazílii, Číne, Mexiku, Indii a odnedávna aj v Taliansku, kde sa už pripravujú na produkciu jeho elektrifikovanej verzie 4xe. Vlani to bol celosvetovo najžiadanejší model značky a spolu s menším vozidlom Renegade sa postaral o jej predajné  úspechy v celej Európe. Compass sa na odbyte áut Jeep podieľal 40%.

Modernizovaný Jeep Compass si budete môcť objednať u našich predajcov už v druhej polovici júna. Verziu Night Eagle s 1,3 l zážihovým motorom (96 kW/130 k, 270 Nm) dostanete už za 20.700 €