Continental 05 2020 1140x190
Thumb karlmann king suv Thumb karlmann king suv 2 Thumb karlmann king suv 3 Thumb karlmann king suv 1 Thumb karlmann king suv 4 Thumb karlmann king suv 5 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb karlmann king suv 6 Thumb karlmann king suv 7 Thumb karlmann king suv 8 Thumb karlmann king suv 9 Thumb karlmann king suv 10 Thumb karlmann king suv 11 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb karlmann king suv 12 Thumb karlmann king suv 13 Thumb karlmann king suv 14

Najdrahšie SUV sveta Karlmann King je monštrum na kolesách

Táto spleť samoúčelných hrán s prísne geometrickým dizajnom je najdrahšie SUV sveta. Za jeho základnú cenu si kúpite dve SUV Rolls-Royce Cullinan. A to nehovorím o špičkovej verzii, ktorá stojí 3x viac ako "základ". Z fotiek je jeho veľkosť ťažko čitateľná, no vynikne, keď pri ňom stojí človek. Pozrite si video.

Prečítajte si tiež: 
Rezvani Tank 2020: Najodolnejšie SUV sveta s motorom z Dodge Demon

Najdrahšie SUV sveta s "diamantovým" vzhľadom

Tvorcovia tohto monštra sú naň pyšní, a platí to aj pre dizajnovú stránku veci. Šéfdizajnér o ňom tvrdí, že ide o absolútny unikát. A má pravdu. Videli ste niekedy niečo podobné? Karlmann King má byť veľmi dominantným, majestátnym ale zároveň nie príliš agresívnym. Ja dodám, že nepobral ani štipku elegancie a zároveň ho nemôžeme považovať za príťažlivý. Najdrahšie SUV sveta skôr na prvý pohľad šokuje, no pre ľudí, ktorí si na odlíšení zakladajú, je unikátom trhu... A nechá sa poriadne zaplatiť. Dizajnér Luciano D’Ambrosio sa pri "tesaní" ostrých tvarov a liniek nechal inšpirovať batmobilom z filmovej trilógie Temný rytier. Vzhľad Karlmannu King nazýva "diamantovým".

Prečítajte si tiež: 
Kia Mohave na prvých fotkách. Obrie SUV má vlastnú identitu

najdrahśie SUV sveta
Najdrahšie SUV sveta je vzhľadovým unikátom, no pod kabátom ukrýva pomerne obyčajnú techniku. Základ v podobe úžitkového Fordu F-550 so 6,8 litrovým V10 motorom s výkonom 310 kW (420 koní) stačí len tak-tak na dostatočné rozpohybovanie 6 tonového kolosu. Spočiatku uvádzali maximálnu rýchlosť len 140 km/h, teraz D’Ambrosio tvrdí, že Karlmann King sa dokáže rozváľať až na 220 km/h.

Karlmann King
Aj keď jazdiť na tak veľkom a ťažkom SUV môže pripomínať osedlanie slona, tvorca tvrdí, že paradoxne ide o veľmi dobre ovládateľné auto. Samozrejme, v rámci triedy monštier na kolesách :) Najdrahšie SUV má špičkový luxusný interiér (v galérii si pozrite všemožné kombinácie farieb a materiálov), no celkovo veľa krásy nepobralo a nie je ani technologickým unikátom. No vďaka vzhľadu ide o jedno z najvýraznejších áut trhu. Základná cena je 1,085 milióna dolárov. Za "plnku" zaplatíte 3 milióny dolárov!

Zdroj: Barcroft Cars