Continental 03 2020 jar b 1140x190 testy

Na Slovensku už onedlho pribudne viac ako 200 nabíjačiek pre elektrické autá

Počas nasledujúcich šiestich mesiacov na Slovensku pribudne minimálne 200 nabíjačiek pre elektrické autá. Pôjde o stanice s "pomalým" AC nabíjaním, ale aj o DC rýchlonabíjačky.

Ministerstvo hospodárstva SR schválilo 75 žiadostí od obcí, vyšších územných celkov a podnikateľov o príspevok na zriadenie spolu 198 štandardných staníc na striedavý prúd (AC) a 43 rýchlonabíjacích bodov na jednosmerný prúd (DC). Novú nabíjaciu infraštruktúru podporí ministerstvo sumou 647 000 eur.

„Rezort hospodárstva podporuje alternatívne druhy dopravy. Pre ich rozvoj je nevyhnutná dostatočná infraštruktúra. Okrem elektrických nabíjacích staníc by mali na Slovensku ešte v tomto roku pribudnúť aj prvé vodíkové nabíjacie stanice,“ uviedla hovorkyňa rezortu hospodárstva Katarína Matejková.

Zo strany ministerstva hospodárstva ide už o druhú podporu na budovanie nabíjacích staníc. Prvá výzva bola vyhlásená v roku 2019 a sumu 350 000 eur získali vtedy na vybudovanie nabíjacích staníc v 70 mestách a obciach po celom Slovensko.

V súčasnosti je na Slovensku vyše 200 rýchlonabíjačiek na jednosmerný prúc DC a približne 600 štandardných staníc typu AC.