Vw limited 1140x190  1
Thumb p90256148 highres the autohome roof te Thumb p90256145 highres the autohome roof te Thumb p90256146 highres the autohome roof te Thumb p90256144 highres the autohome roof te Thumb p90256149 highres the autohome roof te Thumb p90256150 highres the autohome roof te Thumb p90256151 highres the autohome roof te Thumb p90256147 highres the autohome roof te Thumb p90256152 highres the autohome roof te Thumb p90256153 highres the autohome roof te Thumb p90256156 highres the autohome roof te Thumb p90256157 highres the autohome roof te Thumb p90256165 highres the autohome roof te

Na Mini Countryman si môžete postaviť stan

Ako sa dá z auta sa dá urobiť pojazdný hotel ukazuje talianska firma Autohome

Nápadom, ako zdokonaliť využitie auta sa medze nekladú. Je mnoho podôb, ako sa dá auto prestavať, aby ponúklo čo najväčšie pohodlie na prenocovanie v prírode. Banálne sklopiť sedadlá je najľahšie riešenie, ale o pohodlnom spánku sa vám môže nanajvýš chvíľu snívať. Naozaj pohodlné lôžko ponúka štýlový stan, na streche auta. Najnovšia generácia univerzálneho modelu prémiovej britskej značky, charakteristická veľkorysým priestorom pre päť pasažierov s batožinou a voliteľným pohonom všetkých štyroch kolies ALL4, je dokonale vybavená na výlety siahajúce za hranice mestskej mobility a asfaltových ciest.

A v prípade, že dôjdete až na koniec cesty alebo vás prekvapí večer, ponúka teraz aj možnosť kdekoľvek spontánne stráviť noc. Taliansky špecialista Autohom rozšíril svoj rad produktov o autostan, ktorý sa dokonale hodí k vzhľadu nového Mini Countryman aj k súčasnému dizajnu značky Mini. Špeciálna edícia modelu autostanov AirTop bola navrhnutá v spolupráci s dizajnérskym tímom Mini a teraz je dostupná priamo od výrobcu v čiernom a bielom prevedení, ktoré ladí s kontrastnou farbou strechy a krytmi vonkajších spätných zrkadiel. Autohome má viac ako 50 ročné skúseností s vývojom a výrobou strešných autostanov a ich produkty sa využívajú aj na profesionálnych expedíciách.
Takýto mobilný prístrešok sa dá upevniť na štandardný pozdĺžny strešný nosič. Na prepravu môžete použiť strešný nosič špeciálne navrhnutý pre tento model – nájdete ho v ponuke e-shopu Mini v kategórii Originálne príslušenstvo. Konštrukciu autostanu je možné namontovať na nosič bez náradia. Strešný nosič predstavuje pre stan pevný základ, na ktorý ju bezpečne upevníte pomocou priložených oceľových úchytiek.

Autostan v zloženom stave takmer nerozoznáte od bežného strešného boxu. Aerodynamicky navrhnuté línie sklolaminátového puzdra zaisťujú zníženie odporu vzduchu a hlučnosti. Rozloženie stanu je otázkou jednoduchého uvoľnenia svoriek – dvoch vpredu a jednej vzadu. Konštrukciu stanu automaticky zdvihnú štyri plynové pružiny. Výška interiéru je 94 cm. Pevný kryt a vonkajšie steny stanu sú vyrobené z vysokokvalitnej textílie, ktorá je nielen nepremokavá, ale zabezpečuje aj optimálne ventilačné vlastnosti a vysokú úroveň tepelnej a zvukovej izolácie. Autostan je vybavený matracom s vysokou hustotou s bavlneným poťahom, dvoma dverami, dvoma oknami so zipsom, sieťkami proti hmyzu na všetkých otvoroch, vnútorným LED osvetlením na batérie, sieťami na batožinu a vreckami na uloženie osobných potrieb. Súčasťou výbavy je aj pevný hliníkový rebrík, po ktorom sa dostanete na strechu svojho Mini Countrymana. Práve autostan je prvkom demonštrujúcim rokmi overenú základnú ideu tejto značky, ktorá spočíva v maximálnom využití priestoru na minimálnej ploche. Spaciu plochu ocenia všetci, ktorí túžia cestovať nielen počas dňa, ale zostať aj na noc. S dĺžkou 2,10 m a šírkou 1,30 m zaisťuje dostatočný priestor na nocovanie v prírode pre dve osoby.