Motoring: Ženevské novinky, ktoré sa onedlho objavia na Slovensku

Dnešný Motoring vysielame z ženevského výstaviska Palexpo. Prinášame prvé dojmy z noviniek Alfa Romeo, Mitsubishi, Nissan, SEAT, Subaru a Volvo, ktoré sa čoskoro objavia na slovenskom trhu. 

Nissan Qashqai dostal v rámci omladzovacej kúry prepracovaný dizajn prednej a zadnej časti, kvalitnejší interiér a bohatšiu výbavu. Crossover vie jazdiť po diaľnici bez zásahu šoféra. Ale len do chvíle, keď treba zmeniť jazdný pruh. 

Modernizácia je namieste, pretože počet konkurentov pre Qashqai rastie. Jedného z nich predstavila automobilka Mitsubishi. Dynamicky ladený crossover dostal názov Eclipse Cross, odvodený od niekdajšieho kupé. Pod kapotou sa objaví úplne nový benzínový turbomotor s objemom 1,5 litra.

Tradičným zástupcom v triede kompaktných crossoverov je Subaru XV. V Ženeve debutuje jeho tretia generácia. Najnovšie Subaru XV možno na prvý pohľad nevyzerá ako úplne nové auto, ale vedzte, že nové je. Akurát sa naň musíme pozrieť detailnejšie, lebo základné tvary zodpovedajú predchodcovi. Zmenila sa podvozková platforma, interiér aj motor.

V najnovšom Motoringu sa pozrieme aj do iných automobilových segmentov. SEAT predstavil novú - revolučnú - Ibizu. Dĺžkou je to stále malé auto, ale jej šírka má veľmi blízko ku kompaktom. Novinka má mimoriadne priestrannú kabínu, ktorá navyše pôsobí hodnotnejšie než predtým.

Viac priestoru vnútri ponúka aj nové Volvo XC60. Švédska automobilka je už tradične posadnutá bezpečnosťou, a tak sa na palube stredne veľkého SUV objavili systémy, schopné zasiahnuť do riadenia a odvrátiť nehodu.

Ak si vyberáte nové športovo-úžitkové vozidlo a radosť z jazdy vám nie je cudzia, potom stojí za pozornosť Alfa Romeo Stelvio. Prvé sériové SUV v histórii milánskej značky čerpá to najlepšie zo sedanu Giulia. Pridáva však vyššiu svetlú výšku a priestrannejší interiér.

Nechýbali sme ani na vyhlásení európskeho Auta roka 2017. Mišo sľúbil, že ak nevyhrá Alfa Giulia, spáli svoj novinársky preukaz... pamätáte sa? Nuž, zvíťazil Peugeot 3008...