Continental 05 2020 1140x190
Thumb 31s Thumb 32s

Modernizovanú Vitaru odhalili v predstihu

Ak ide o dizajn, očakávať môžeme len kozmetické úpravy. Zástupcovia značky v súvislosti s faceliftom avizujú viac bezpečnosti a technológií.

Keď na jeseň roku 2014 Suzuki odhalilo štvrtú generáciu Vitary, nie každému sa dramatické zmeny páčili. Auto čiastočne prišlo o svoj off-roadový charakter a stal sa z neho moderný crossover.

Obrovský predajný úspech napokon dal Suzuki za pravdu. V júni tohto roku bola Vitara absolútne najpredávanejším novým osobným automobilom na slovenskom trhu. Na prvom miestne v rebríčku predajov sa objavila aj vlani.

Aktuálne prinášame prvé fotografie omladenej Vitary, ktorú Suzuki oficiálne predstaví na jeseň. Po dizajnovej stránke sa toho veľa nezmenilo. Vpredu vidíme pozmenenú masku chladiča so zvislými lamelami v štýle nového Suzuki Jimny. O čosi nižšie je prepracovaný nárazník. Avšak okrúhle hmlovky a denné svetlá zostali bez zmeny. Podľa prvých - nie príliš kvalitných záberov sa zdá - že modernizácia sa nedotkla ani hlavných predných svetlometov.

Zato koncové svetlá dostali kompletne novú - tmavšiu - grafiku. Všimli sme si aj novú hmlovku v zadnom nárazníku, ktorá už nie je červená, ale biela. Tým sa prehliadka končí, pretože obrázky interiéru zatiaľ nie sú k dispozícii. Zástupcovia japonskej automobilky sa nechali počuť, že vylepšená Vitara prinesie "viac bezpečnosti a technológií". Necháme sa prekvapiť. 

O zmenách v ponuke motorov zatiaľ nie sú žiadne správy. Vitara v minulosti dostala prepĺňanú benzínovú jedna-štvorku BoosterJet (103 kW/140 k). Mnohým zákazníkom však imponuje skôr základný motor - klasická atmosférická jedna-šestka (88 kW/120 k), dodávaná s pohonom predných i všetkých štyroch kolies.

Ďalšie informácie k modernizácii Suzuki Vitara pripojíme, len čo ich získame.