Vw limited 1140x190  1
Thumb p90486086 highres mini usa to launch m Thumb p90486088 highres mini usa to launch m Thumb p90486082 highres mini usa to launch m

MINI učí Američanov, ako jazdiť s manuálnou prevodovkou

MINI USA v rámci krajiny prináša späť zábavu z jazdy s manuálnou prevodovkou spustením programu MINI Manual Driving School v BMW Performance Center v Thermal v Kalifornii. Oznámenie prichádza krátko po tom, ako MINI potvrdilo, že manuálne prevodovky sa vrátia na americký trh.

Aj keď sa manuálna prevodovka u mnohých amerických vodičov postupne prestala používať, nadšenie a vášeň pre jazdu s manuálom budú vodičov vždy baviť. A keďže MINI je značka, ktorá poskytuje emotívne zamerané autá, na rozšírenie dostupnosti a zábavy z jazdy s manuálom ponúka MINI v USA autoškolu jazdy s manuálnou prevodovkou, ktorá je otvorená pre všetkých vodičov. 

BMW Group Performance Center bude exkluzívnym miestom pre MINI Manual Driving School. Prostredníctvom tímu skúsených inštruktorov kurz rozdelí časť výuky do tried a časť pre praktickú jazdu na testovacie dráhy. BMW Performance Center vyškolilo od roku 1999 viac ako 500 000 účastníkov v Thermal (Kalifornia) a v Greenville (Južná Karolína), prostredníctvom širokej škály vodičských kurzov. V roku 2016 pridalo centrum jazdné programy aj pre automobily MINI.

Kurz je navrhnutý tak, aby sa vytvoril základ a sebavedomie pri riadení vozidiel s manuálnou prevodovkou. Učebný plán sa zameriava na ovládanie vozidla, nácvik plynulého rozjazdu a zastavenia, či na zrýchlenie. Na záver kurzu budú účastníci testovaní.

„Už viac ako desať rokov verejnosť hodnotí automobil MINI ako značku pre najzábavnejšiu jazdu v Amerike, a to je presne dôvod, prečo sme zrealizovali comeback pre manuálnu prevodovku,“ povedal Rah Mahtani, Brand Communications Manager, MINI USA. „Kurz nie je len informatívny, ale aj zábavný a náročný vzdelávací zážitok pre novú generáciu vodičov, ktorý si ho navždy zapamätajú.''