29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb mg 3982 Thumb 32347 large slovakia ringt Thumb 32346 large slovakia ring Thumb 32345 large huff 0101 foto orzsik edmund Thumb 32344 large mg 3994 Thumb 32343 large mg 3982

Majster sveta testoval na Slovakia Ringu

Úradujúci majster sveta v pretekoch cestovných vozidiel WTCC Rob Huff testoval na našom okruhu s novým tímom.

Pretekársky okruh Slovakia Ring pri Orechovej Potôni po dlhej zime opäť rozozvučali motory. Tím ALL-INKL.COM Racing (Münnich Motorsport) tu testuje vozidlá SEAT Leon WTCC. Spolu s majiteľom a pretekárom tímu – Reném Münnichom, skúšali na našom okruhu aj ich ďalší jazdci – Marc Basseng a Rob Huff. Münnich Motorsport – víťaz minuloročných Majstrovstiev sveta GT1 – nasadí do tohtoročného seriálu WTCC tri vozidlá  SEAT Leon.

Rob Huff – aktuálny majster sveta WTCC oznámil nástup do tímu ALL-INKL.COM Racing v stredu 27. februára priamo na Slovakia Ringu. Dvojdňový test znamenal oboznámenie sa s novým vozidlom a optimálne nastavenie áut podľa požiadaviek pretekárov. V chladnejšom počasí (5oC a zamračené) dokázali jazdci zajazdiť lepšie časy, než bol víťazný kvalifikačný čas minuloročných pretekov.

Rob Huff na Slovakia Ringu povedal: „Dnes sme sa veľa naučili, bol to dobrý deň. Na aute sme zmenili niekoľko nastavení, aby som ho lepšie pochopil a získal väčší cit. Reaguje dobre. Dnešok bol tiež o zoznámení sa s tímom, pretože sa s nimi stretávam prakticky po prvý raz. Bol to veľmi zaujímavý, ale aj zábavný deň,“ povedal Huff a na záver pozval fanúšikov na slovenské podujatie WTCC: „Veľmi sa teším späť na Slovensko. Vyhral som tu už jedny preteky. Je to skvelé miesto a sú tu skvelí a entuziastickí fanúšikovia. Určite zažijeme skvelý víkend. Chcem teda všetkých fanúšikov a priateľov vidieť koncom apríla na pretekoch  WTCC na Slovakia Ringu!“ – zakončil aktuálny majster sveta.

Budúci týždeň majú na okruh Slovakia Ring namierené ďalšie tímy WTCC, ktoré tu absolvujú svoje predsezónne testy. Seriál začína pretekmi v talianskej Monze (23.-24.3.). Podujatie na Slovakia Ringu bude tretím v sezóne a zažiť ho môžete 26. až 28. apríla t.r.