29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb 3h1 Thumb 29947 large 33333h Thumb 29946 large 4h1 Thumb 29945 large 3h1

Maďari stavili na Hondu

Tím Zengő Motorsport pred štartom tohtoročnej sezóny majstrovstiev sveta v pretekoch cestovných vozidiel prezbrojil na Hondu Civic WTCC.

Hrdina automobilového športu u našich južných susedov sa volá Norbert Michelisz. 28-ročný pilot po triumfoch v rôznych pohárových sériách zavítal do majstrovstiev sveta v pretekoch cestovných vozidiel a hneď na seba upozornil. V premiérovej sezóne 2010 získal titul pre najlepšieho nováčika, niekoľkokrát vyhral a vlani triumfoval v hodnotení nezávislých jazdcov. Po celý čas je verný maďarskému tímu Zengő Motorsport.

Ten sa pre rok 2013 rozhodol vymeniť techniku a SEAT Leon v jeho garáži nahradila Honda Civic. Michelisz bude jediným súkromným jazdcom vo WTCC, ktorý si sadne za volant úplne nového japonského špeciálu. „Zengő Motorsport bol prvý z mnohých tímov z vnútra i mimo WTCC, ktorý o Civic WTCC prejavil záujem. Napriek tomu, že by sme chceli v budúcnosti svoje vozidlo ponúknuť i ďalším tímom, v súčasnosti sme sa rozhodli obmedziť spoluprácu len na jeden súkromný tím,“ uviedol William De Braekeleer, manažér Honda Europe pre motoristický šport.

Hondu Civic WTCC poháňa benzínový turbomotor s objemom 1.6 litra (cca 221 kW/300 k). V budúcej sezóne uvidíme na okruhoch spolu tri Civicy, z nich dva budú hájiť farby priamo továrne Honda.