29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb trib c3 bana Thumb dsc 8605 650x450 Thumb dsc 7444 650x431 Thumb dsc 7839 650x442 Thumb 40337 large ss brno 4 liuzzi1 Thumb 40336 large ss brno 31 29451 suv runout online mokka 1024x597 Thumb 40335 large ss brno 21 Thumb 40334 large ss brno 11 Thumb 40333 large offroad Thumb 40332 large liuzzi ohettt Thumb 40331 large liuzzi ohen re Thumb 40330 large dsc 8802 29451 suv runout online mokka 1024x597 Thumb 40329 large dsc 8787 Thumb 40328 large dsc 8779 Thumb 40327 large dsc 8699 Thumb 40326 large dsc 8605 Thumb 40325 large dsc 8555 Thumb 40324 large dsc 7995 Thumb 40323 large dsc 7839 29451 suv runout online mokka 1024x597 Thumb 40322 large dsc 7749 Thumb 40321 large dsc 7644 Thumb 40320 large dsc 7444 Thumb 40319 large dsc 7264 Thumb 40318 large trib c3 bana

Liuzzi triumfoval a zahorel láskou k Slovakia Ringu

Bývalý pilot F1 Vitantonio Luzzi vo vozidle Mercedes-Benz zažil na našom okruhu 2 kontrasty. Prvú jazdu jasne vyhral ale v druhej sa jeho auto vznietilo a on musel z neho vyskočiť…

Superstars International Series po prvý raz zavítala na náš jediný profesionálny pretekársky okruh a spolu s talianskou otvorenosťou a jedinečnou atmosférou priniesla napínavé preteky. Vo hviezdami nabitom poli zažiaril najmä jazdec s 80 veľkými cenami F1 na svojom konte Vitantonio Liuzzi. V prvom šprinte na 25 minút +1 kolo nedal nikomu  žiadnu šancu a s prehľadom vyhral. Skvelú pripravenosť Mercedesov AMG C63 tímu Romeo Ferraris dokázal 2. miestom Thomas Biagi, ktorý vedie celkové hodnotenie šampionátu po 3 víkendoch (6 pretekov). Stupne víťazov doplnil Giovanni Berton z BMW tímu Dinamic.

Na tlačovej konferencii otvorenej pre verejnosť priamo v paddocku, čo je špecialita talianskej série Superstars, Vitantonio Liuzzi priznal, že náš okruh sa mu veľmi páči: „Je to výborný veľmi rýchly a technický okruh. Najviac obdivujem rýchlu umelú šikanu pred druhým horizontom. Viem, že tam nepatrí a mnohí ju preklínajú, ale mne sa to nebezpečenstvo v nej ukryté veľmi páči. Asi som zvyknutý na vyššie dávky adrenalínu z F1.“

Aj druhý v poradí Thomas Biagi vyzdvihol Liuzziho prejazdy šikanou: „Bolo vidieť, že Tonio tam vôbec neuberá, vždy tam na nás získal. Ukázalo sa, kto z nás má najväčšie gule.“

Druhá jazda však pre Liuzziho nedopadla dobre. Z 8. miesta (po otočení gridu na 1. až 8. mieste) výborne vyštartoval a postúpil na 3. priečku, lenže v polovici dlhej druhej zákruty zrazu vyšľahli spod jeho auta veľké plamene. Liuzzi okamžite zastavil za druhým horizontom a traťovým maršálom pomáhal hasiť svojho miláčika. V okolí šikany za ním zostala dlhá olejová čiara…

Preteky spomalil Safety Car, pričom v prvej štvorke boli všetky tri BMW tímu BMW Dinamic. Po reštarte sa začala divoká naháňačka, ktorú najlepšie zvládol Giovanni Berton v BMW M3 E92 a vybojoval druhé víťazstvo tejto sezóny. Za ním sa odohrávalo nádherné motoristické divadlo. Na druhom mieste sa objavil Bacci, Ferrara aj Morbidelli, ale napokon všetkých predstihol Thomas Biagi vo vozidle Mercedes AMG C63. Na 3. mieste doviezol svoje Audi RS5 bývalý jazdec F1 Gianni Morbidelli, ktorého v prvej jazde trápili technické problémy. Napokon však dosiahol na druhé pódium tohto roka pre tím Audi Sport Italia – aj napriek tomu, že štartoval až z 13. miesta!

V sprievodných pretekoch GT Sprint International Series sa na stupne víťazov v oboch hodinových jazdách dostali aj Slováci. Prvú vyhral tím MTM Motorsport s Audi R8 LMS GT3 a posádkou Antti Buri/Thomas Schoffler. Na 2. mieste skončila stajňa Dino&Co Racing s Ferrari 458 Italia GT3 a dvojicou Patrik Tkáč/Andrej Studenič. Posledný pódiový stupienok obsadili Taliani Roberto Del Castello a Piero Necchi vo vozidle Chevrolet Corvette Z06R.

V druhej jazde podal skvelý výkon Talian Glauco Solieri v Porsche 911 tímu Autorlando. Za ním sa odohrával parádny súboj medzi Andrejom Studeničom a Michaelom Vorbom. V tomto poradí napokon prišli aj do cieľa. Dino&Co Racing a Patrik Tkáč s Andrejom Studeničom teda slávili opäť 2. miesto, tretie obsadil ďalší slovenský jazdec Ľubomír Jakubík s Čechom Michaelom Vorbom v rovnakom Ferrari 458 Italia GT3 vo farbách českého tímu RPD Racing.

Hodnotenie GTS Cup+ vyhral v oboch jazdách náš Peter Vančo pred Jozefom Jakubíkom (obaja vo Ferrari 458 Challenge).

V triede GTS Open si poháre za víťazstvo a plný počet bodov do hodnotenia odniesla posádka slovenských okruhových veteránov Miro Konôpka a Rudolf  Machánek v Porsche 997 GT3 RSR.

Preteky Supestars Series si uplynulý víkend prišlo pozrieť 14.500 divákov.