Mb v class nova  trieda v programatic learn 1140x190 sk
Thumb www lemans tv comt processed 640x420 Thumb 11402 large www lemans tv comt

Le Mans prvýkrát online prostredníctvom internetovej televízie

Jubilejný 80. ročník 24-hodinových pretekov v Le Mans budú môcť fanúšikovia prvýkrát sledovať aj na internetovej televízií lemans-tv.com.

Po úspešných testoch priamych prenosov prostredníctvom internetu počas vybraných podujatí v roku 2011 (24 hodinové preteky motoriek, motokárové preteky, preteky medzinárodnej série Le Mans a iných) Automobile Club de l’Ouest po prvýkrát spustil vlastnú TV pre vysielanie 24-hodinovky v Le Mans prostredníctvom internetu. Na stránke lemans-tv.com nájdu internetoví surferi množstvo informácii o priebehu preteku aj s priamym pohľadom na trať. Konkrétne pôjde o zábery z 11 kamier umiestnených na pretekárskych vozidlách, ktoré bude možné sledovať počas celých pretekov.

Okrem pretekov, budú pre  lemans-tv.com počas podujatia natočené reportáže z trate, ako aj rozhovory pretekármi, návštevníkmi aj špeciálnymi hosťami. Súčasťou prenosov na internete bude aj aktualizované poradie, textové správy a  rôzne dokumenty aj o histórii pretekov v Le Mans a vytrvalostných pretekov  celkovo. Informácie budú dostupné v angličtine a franzúštine.

Vysielanie lemans-tv.com bude k dispozícii počas 27 hodín. Začiatok vysielania je naplánovaný  na sobotu 16. júna o 14 hod., teda hodinu pred štartom pretekov a  priamy prenos bude ukončený v nedeľu 17. júna o 17 hod. po ukončení tlačovej konferencie s víťazmi preteku. Avšak už teraz môžu návštevníci sledovať aktuality, správy, rozhovory a filmy venované 80.  ročníku tohto podujatia a po skončení bude zase možné pozrieť si záznam pretekov.

Internetová stránka
http://www.lemans-tv.com/