Thumb toyota land cruiser namib 6 Thumb toyota land cruiser namib 1 Thumb toyota land cruiser namib 3 Thumb toyota land cruiser namib 2 Thumb toyota land cruiser namib 5 Thumb toyota land cruiser namib 7 Suzuki 05 2020 1024x597 Thumb toyota land cruiser namib 8

Land Cruiser Namib je retro drsniak za 56 tisíc eur

Pokým sa po európskych cestách preháňajú teréniaky Toyota Land Cruiser a pick-up Hilux, v iných kútoch sveta nájdeme aj iné modely týchto značiek. V Juhoafrickej republike najnovšie zaujal Land Cruiser 79 Namib – robustný pick-up v retroštýle zrodený pre jazdu v ťažkom teréne. Boj o prežitie nikdy nebol taký štýlový!

Prečítajte si tiež: 
Toyota predala 10 miliónov Land Cruiserov!

Land Cruiser Namib
Pri návrhoch modelu sa divízia Toyota South Africa inšpirovala púšťou Namib – jednou z najstarších a najsuchších púští na svete. Stačí jediný pohľad a hneď je jasné,  že je to skutočný drsniak. Pick-up s dvojitou kabínou stojí na 16-palcových hliníkových diskoch s pneumatikami Cooper Discoverer S/T Maxx. Biele nápisy na ich bočných stranách podčiarkujú retro nádych vozidla a veľká svetlá výška umožňuje všimnúť si žlté tlmiče modifikovaného terénneho zavesenia kolies. To, čo nie je vidieť, je 4.5 litrový naftový motor V8, ktorý ponúka výkon 151 kW (250 k) s maximálnym krútiacim momentom 430 Nm.

Štýlový a s rámom

Land Cruiseru Namib nechýbajú štýlové vychytávky. Na prednej časti vozidla je mriežka s  nápisom Toyota, typickým pre staršie autá japonskej značky, a šnorchel. Boky zdobí špeciálne logo verzie Namib. Nájdeme ich aj na zadnej bočnici spolu s názvom výrobcu. Originálna karoséria dostala zodpovedajúcu ochranu. Prednú časť chráni pevný oceľový nárazník s integrovanými hmlovými a prídavnými LED svetlometmi. Na zadnej časti je umiestnený trúbkový rám, pod ktorým je ťažné zariadenie a nákladný priestor zakončený odolnými krytmi. Toyota  je k dispozícii v dvoch farebných odtieňoch - slonovinová biela a piesočná béžová. 

Pohodlie v púšti 

Zmeny sú viditeľné aj vo vnútri vozidla. Má chladiaci úložný priestor pripojený ku klimatizácii, užitočný v púštnych horúčavách. Sedadlá chránia sivé poťahy so špeciálnym logom verzie. Poťahy sú na okrajoch vystužené, čo znižuje opotrebovanie materiálu. Vozidlo má aj špeciálnu stropnú konzolu s LED osvetlením, prípravu pre vysielačku, úchytky pre mikrofón vysielačky a nechýba celý rad úložných priestorov.  V interiéri nájdeme aj štandardné vybavenie – multimediálny systém s dotykovým displejom, navigačný systém, Bluetooth podporu a volant nastaviteľný v dvoch rovinách.

Cena tohto výnimočného Land Cruiseru Namib je 893 600 juhoafrických randov, čo je v prepočte necelých 56 000 eur.