Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 1l Thumb 2l Thumb 3l Thumb 4l Thumb 5l Thumb 6l Thumb 7l Thumb 8l Thumb 9l Thumb 10l Thumb 11l Thumb 12l Thumb 13l Thumb 14l Thumb 15l Thumb 16l Thumb 17l Thumb 18l Thumb 19l Thumb 20l

Lada Vesta kombi prichádza na slovenský trh s cenou od 13 000 eur

Kombík je rozmerovo zhodný so sedanom, jeho najväčší tromf predstavuje lepšie využiteľný batožinový priestor.

Importér automobilov značky Lada na sociálnej sieti informoval, že dlho očakávané kombi Lada Vesta SW uvedie na slovenský trh v marci. 

Ceny poznáme už dnes a štartujú od hranice 13 000 eur. Paradoxne, lacnejšie vychádza oplastovaná Lada Vesta SW Cross, pretože je dostupná aj s chudobnejšou výbavou Ice.

Zahŕňa 17-palcové zliatinové disky kolies, tempomat, manuálnu klimatizáciu, elektrické ovládanie predných i zadných okien, svetelný a dažďový senzor, elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá,  palubný počítač, zadné parkovacie senzory alebo rádio s USB vstupom a štvoricou reproduktorov.

Vyšší stupeň výbavy Luxe pridáva automatickú klimatizáciu, vyhrievané čelné sklo, multimediálny systém s dotykovým displejom a zadnú parkovaciu kameru. Doplňme, že klasické kombi jazdí na 16-palcových zliatinových diskoch.

Ťažné zariadenie vyjde na dvesto eur a za metalický lak si priplatíte dvestopäťdesiat eur.

Lada dáva na Vestu štandardnú záruku tri roky bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Cenník

Lada Vesta SW
1,6 16V 5M Luxe 14 000 eur
Lada Vesta SW Cross
1,6 16V 5M Ice 13 000 eur
1,6 16V 5M Luxe 14 500 eur

Pohon všetkých štyroch kolies síce od Lady Vesta SW Cross čakať nemožno, ale svetlou výškou podvozka 203 milimetrov prekonáva mnohé ozajstné SUVčka. Jazdu po poľných cestách však zvládne aj obyčajný kombík so svetlosťou na úrovni 178 mm. Pre zaujímavosť, Lada 4x4 - u nás známa skôr ako Niva - má najnižší bod podvozka 205 milimetrov nad úrovňou vozovky.

Kombi je rozmerovo identické so sedanom. Na dĺžku meria 4410 milimetrov a rázvor osí kolies dosahuje 2635 mm. Lada Vesta Cross je vďaka oplastovaniu, vyššiemu podvozku a 17-palcovým kolesám máličko dlhšia, širšia a vyššia.

Batožinový priestor má základný objem 480 litrov, po sklopení zadných operadiel jeho kapacita narastie na 825 l. Hlavnú výhodu kombi v porovnaní so sedanom predstavuje väčší nakladací otvor s nižšie umiestnenou spodnou hranou a možnosť naložiť ho až po strechu. K dispozícii je dvojité dno kufra i sieťový program pre zafixovanie prevážaných predmetov. Kombi navyše ponúka viac miesta na hlavu vzadu ako sedan.

Dizajn novinky do značnej miery zodpovedá asi rok starej štúdii Lada Vesta Cross. Tvary auta nakreslil Brit Steve Mattin, ktorý kedysi tvoril pre značky Volvo aj Mercedes-Benz. Špeciálnu pozornosť vraj šéfdizajnér venoval spojleru na zadných dverách, ktorý znižuje nežiadúce turbulencie za autom a minimalizuje špinenie zadného okna.

Pod kapotou Vesty SW určenej pre slovenský trh nájdeme osvedčený atmosférický benzínový štvorvalec 1,6 16V (78 kW/106 k), dodávaný s výhradne s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Sedan sa dodáva aj s päťstupňovou robotizovanou prevodovkou.