Suzuki 05 2020 1140x190
Thumb 99l Thumb 1r Thumb 3r Thumb 4r Thumb 5r

Lada avizuje koncept Xcode novou upútavkou

Rusi v ostatnom čase predstavujú jeden nový model za druhým. Koncom augusta odhalia SUV postavené na osvedčenom technickom základe.

Ruský AvtoVaz bojuje s finančnými problémami, spôsobenými najmä upadajúcim domácim trhom. Účinnou zbraňou majú byť nové, resp, modernizované modely, ktoré chŕli rýchlo ako nikdy predtým. 

K modelovému radu Lada Granta, sedanu Vesta alebo crossoveru Xray možno čoskoro pribudne nové, kompaktné SUV. AvtoVaz ho predvedie koncom augusta na moskovskom autosalóne ako koncepčnú štúdiu.

Ruské médiá v predstihu zverejnili obrázok prototypu nazvaného Xcode a vzápätí zareagovala aj samotná automobilka, vlastnou upútavkou. A potom pridala ešte jednu, ktorý zachytáva profil auta.

Lada Xcode bude podľa dostupných informácií súrodencom Dacie Duster. Použije jej podvozkovú platformu i pohon 4x4 odvodený od Nissanu. Napokon, Duster má už troch podobných súrodencov.

Renault Duster je dostupný na trhoch, kde nepôsobí Dacia. Pod kapotou môže mať napríklad aj benzínový dvojliter. Nissan Terrano je po dizajnovej stránke takmer na nerozoznanie od Dustera. Má však o čosi luxusnejší interiér a v kufri za príplatok tretí rad núdzových sedadiel. Nissan predáva Terrano hlavne v Indii. 

Renault postavil z Dustera ešte jedno vlastné SUV, určené pre Rusko a Áziu. Volá sa Kaptur, dizajnom pripomína európsky Captur, je však väčší a môže mať pohon všetkých štyroch kolies.

24. augusta uvidíme, či Lada naplní ambíciu postaviť najkrajšiu reinkarnáciu Dustera.

Renault Duster

Nissan Terrano

Renault Kaptur

Lada Xcode