299 2024049 ow 8 kia   ceed kia best moment autozurnal.com 1140x190px
Thumb 1111 processed 640x420 Thumb 14399 large 1111 Thumb 14398 large 29 Thumb 14397 large 120

Koiš najlepším Slovákom na Jankovom Vŕšku

Seriál majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu pokračoval na Jankovom Vŕšku. Na štart dvojdňového podujatia, zaradeného aj do poľského a stredoeurópskeho šampionátu, sa postavilo 124 jazdcov.

V sobotu dominovali v rámci absolútneho poradia Slováci. Triumfoval Martin Koiš na Forde Fiesta pred Poliakom Andrzejom Szepieniecom v Mitsubishi Lancer Evo IX a našim Petrom Jureňom za volantom ďalšieho Lanceru deviatej evolúcie. Koiš vyhral aj hodnotenie skupiny E1 a majstrovstiev Slovenska. V domácom šampionáte udávali tón cestovné autá – na 2. mieste za Koišom skončil Jureňa a tretí Igor Drotár v Škode Fabia WRC. Najrýchlejší monopost (Opel Lotus) pilotoval celkovo štvrtý Erik Asch.

Nedeľňajšie preteky ovládli Poliaci, v poradí prvý Tomasz Nagorski (Subaru Impreza), druhý Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo IX), tretí Robert Stec (Dallara F398). Najlepší z našich bol opäť Martin Koiš v čoraz lepšie fungujúcej Fieste. Absolútne skončil štvrtý, v skupine E1 mu tentoraz patrila tretia pozícia za Tomaszom Nagorskim a Mariuszom Stecom. V hodnotení majstrovstiev Slovenska mal druhý najlepší súčet časov za Koišom Erik Asch, tretí Igor Drotár.