29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb 1129 processed 640x420 Thumb 18167 large 1129

Koiš je s Fiestou absolútnym majstrom na kopcoch

Naháňačka Martina Koiša s Igorom Drotárom sa skončila. Prvý krát v histórii našich majstrovstiev získalo absolútne prvenstvo v sezóne plechové auto.

Nič nebolo isté do poslednej súťaže Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu, ktoré sa konali v poľskej Zaluži. Po neistom úvode sezóny, kedy ladili formu novej Fiesty, vycestoval Martin Koiš do Poľska len so šesťbodovým náskokom na druhého Igora Drotára.

Navyše súboj mohol ešte zdramatizovať Poliak Nagorski, ktorý jazdil vybrané preteky našich majstrovstiev a so svojím Subaru bol extrémne rýchly. Ten dal však prednosť domácemu majstrovstvu a Martinovi Koišovi uľahčil cestu za titulom. V boji o najrýchlejšie auto slovenských kopcov tak viac-menej rozhodla stratégia, hoci išlo sa naplno.

Prvý súťažný deň na poľskom kopci sprevádzali komplikácie a časté prerušenia, takže posledné autá prešli cieľom už takmer v tme. Martin Koiš strážil len pozíciu Igora Drotára za chrbtom a popri tom ukoristil celkom slušné 6. miesto v absolútnom hodnotení medzinárodných pretekov.

V Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v daných pretekoch zvíťazil bývalý rely jazdec a Poliak Beltowski na Subraru. Druhý bol Koiš a tretí Igor Drotár, ktorý síce zaostal v súčte oboch jázd o 14 sekúnd, avšak v pretekoch do vrchu hrdinsky bojuje proti kopcovým špeciálom s rely autom.

Druhý deň medzinárodných pretekov v Zaluži sa niesol v znamení plynulého priebehu a dobrých výkonov. Naši rivali v boji o absolútny titul si strážili pozície a tomu zodpovedalo aj konečné účtovanie v boji o titul. Martin Koš na Forde Fiesta nahrabal 190 bodov a Igor Drotár na Fabii WRC 171.

Vďaka stále rýchlejším plechovým autám a nevyrovnanej konkurencii formulových vozidiel sa historicky na absolútne prvé miesto dostalo plechové auto z dielne “Koiš Racing”. V konečnom účtovaní to znamená aj 10. titul pre Koiša v kategórii 1 a skupine E1.