Proceed 09 2021 1140x190
Thumb 41j Thumb 41j Thumb 42j Thumb 43j Thumb 44j Thumb 45k Continental 10 2021 1024x597 Thumb 48k

Jeep Cherokee po modernizácii opeknel

Američania zverejnili prvé obrázky vynoveného Cherokee.

Zatiaľ čo Citroën urobil z horizontáne rozdelených predných svetlometov svoj hlavný poznávací znak, Jeep zaradil spiatočku. Kompaktné SUV Cherokee sa v rámci omladzovacej kúry vrátilo ku klasike. Stretávacie, diaľkové, denné, parkovacie i smerové svetlá sú opäť v jednom obale. 

S novou svetlenou technikou ladí trochu menej výrazná maska chladiča a prepracované predné nárazníky. Áno, nárazníky sú dva, pretože terénnejšia verzia Trailhawk má špecificky tvarovanú prednú časť s ohľadom na väčší nájazdový uhol. Jej charakteristickým znakom je viac nelakovaného ochranného plastu, nezakryté ťažné oká a vyššie umiestnené hmlovky. Naopak, klasický Cherokee s chrómovanými odzobami pôsobí elegantnejšie.

Aj vzadu sa udialo niekoľko zmien, hoci na prvý pohľad nebijú až tak do očí. Koncové svetlá naďalej efektne nadväzujú na zadné okno. V rámci faceliftu dostali novú grafiku a iný je aj nárazník.

Jeep ohlásil premiéru modernizovaného Cherokee na pätnásteho januára, kedy začína autosalón v Detroite. Prvé zverejnené fotografie sú len akousi ochutnávkou a všetko podstatné sa dozvieme na začiatku budúceho roka.

Problémy so svetlami

Keď Jeep vo februári 2013 prvýkrát ukázal verejnosti priatu generáciu Cherokee, niektorí diskutéri na internete sa pýtali, či nejde o predčasný aprílový žart. Hoci výrobca argumetoval lepšou aerodynamikou, ohlas verejnosti na extravagantnú prednú časť bol do veľkej miery negatívny. Dizajnéri preto na poslednú chvíľu upravili aspoň hlavné svetlomety. V novembri toho istého roka - na autosalóne v New Yorku - debutoval Cherokee so zatmavenými hlavnými svetlometmi, ktoré pôsobia aspoň trochu konzervatívnejšie.