Vw 06 2020 1140x190 t cross
Thumb novy hyundai tucson 2020 interier1 autozurnal.com Thumb tucson 2020 interier Thumb novy hyundai tucson 2020 interier1 autozurnal.com Thumb tucson interier2 Thumb tucson interier3 Thumb content novy hyundai tucson autozurnal.com 2 Continental 05 2020 1024x597 Thumb content novy hyundai tucson autozurnal.com 1 Thumb content novy hyundai tucson autozurnal.com 4 Thumb content novy hyundai tucson autozurnal.com 7 Thumb thumb novy hyundai tucson autozurnal.com 8 Thumb content novy hyundai tucson autozurnal.com 10 Thumb content 2021 hyundai tucson rendering Continental 05 2020 1024x597 Thumb content novy hyundai tucson autozurnal.com 11 Thumb hyundai vision t concept

Interiér nového Hyundai Tucson bude plný zmien

Hyundai Tucson ukázal prvé zábery interiéru. Zdá sa, že vnútri neostane kameň na kameni... Nová generácia SUV Tucson bude vychádzať zo štúdie Vision T, ktorú Hyundai prezentoval na autosalóne v Los Angeles.

Prečítajte si tiež: 
Toto je modernizovaný Hyundai i30. Pod kapotou sú veľké zmeny!

Hyundai Vision T

Hyundai potvrdil, že predobrazom ďalšej generácie Tucsonu bola štúdia Vision T z amerického autosalónu. Dynamicky poňatá karoséria adoptuje najnovší dizajnový jazyk značky. Predná, ostro rezaná maska spolu so svetlami, ktoré na gril nadväzujú, pripomína v sériovej podobe práve nový Hyundai i20. Tucson bude samozrejme o niečo majestátnejší, čo sa prejaví aj na výraznejšom riešení prednej masky. 

Nový Hyundai Tucson aj ako full-hybrid

Oproti súčasnej generácii má byť novinka dynamickejšia, vzhľadom doslova agresívnejšia, o čom napovedajú zábery na zamaskované prototypy. Uvidíme, do akej miery sa bude sériová podoba podobať štúdii Vision T. Ak však pôjde v šľapajach novej Elantry alebo i20, máme sa na čo tešiť. Nový dizajnový jazyk sa naplno prejaví v kabíne Tucsonu. Tá bude plná nových riešení a zmien. V prvom rade nasadí nový štvorramenný volant, ktorý sme už videli v Elantre alebo v i20. Digitálny prístrojový panel bude tvoriť módny displej LCD.

Odporúčame:

Hyundai i20 ukázal zmyselný interiér s netradičným vzhľadom

Najväčšia zmena prichádza s riešením stredového panelu. Elegantné riešenie kombinuje veľký stredový displej, pod ním je panel ovládania klimatizácie a základných funkcií. Ten už zjavne nebude s hardvérovými ovládačmi a tlačidlami, ale tvoria ho dotykové plochy, nahrádzajúce klasické tlačidlá.

Podľa prvých záberov webu thekoreancarblog sa zdá, že Hyundai vyhradil na ovládanie klimatizácie a ventilácie samostatné dotykové tlačidlá. A to chválime, hľadiska ergonómie a bezpečnosti by sme neradi videli prechod ovládania na centrálnu dotykovú obrazovku. 

Nový Hyundai Tucson by sa mal podľa najnovších informácii webu thekoreancarblog ukázať v sériovej podobe už v apríli. Nový Tucson po prvýkrát príde s plnotučným hybridným pohonom. V USA bude k dispozícii aj s prepĺňaným benzínovým motorom 2.5 T-GDi Theta3 s 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou s mokrými spojkami. Vzhľadom na emisné besnenie v Európe tento motor pod kapotou Tucsonu neočakávame. Európsku paletu motorizácii zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: thekoreancarblog.com