Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb sean   mato hyundai 15 Thumb sean   mato hyundai 25 Thumb sean   mato hyundai 13 Thumb sean   mato hyundai 35

Hyundai Slovensko podporí pretekára Maťa Homolu aj v roku 2022

Slovenské zastúpenie automobilky Hyundai bude aj v sezóne 2022 podporovať automobilového pretekára Maťa Homolu. Homola bude v aktuálnej sezóne po štvrtý raz štartovať v seriáli TCR Europe na vozidle Hyundai N TCR

Hyundai Motor Slovakia a automobilový pretekár Maťo Homola pokračujú v partnerskej spolupráci aj v roku 2022. Tá začala už v roku 2019, keď sa Homola stal zároveň oficiálnym ambasádorom značky Hyundai a jeho výkonných modelov N na Slovensku. Sponzorská zmluva, ktorú zástupcovia oboch strán podpísali pred štartom novej pretekárskej sezóny, je vyjadrením dlhodobej podpory značky Hyundai talentovanému slovenskému jazdcovi, ktorý sa tento rokopäť predstaví na okruhoch v seriáli TCR Europe s pretekárskymvozidlom od Hyundai.  

Štvrtý rok partnerstva Hyundai & Homola

Som veľmi rád, že vstupujem už do 4. sezóny TCR Europe v spolupráci s Hyundai Slovensko. Cením si partnerstvo so značkou, ktorá víťazí v automobilových pretekoch, v predajoch civilných áut a dosahuje skvelé úspechy aj so svojimi športovými modelmi divízie N. Verím, že v tomto roku budeme spoločne úspešní na všetkých frontoch. Ja opäť spravím maximum, aby som získaval ďalšie víťazstvá, úspešne reprezentoval značku Hyundai, mojich partnerov, verných fanúšikov a naše krásne Slovensko. Držím nám všetkým palce, aby sme mali úspešný rok,” uviedol Maťo Homola.

Podporujeme Maťa Homolu od jeho prvej sezóny v TCR Europe, keď sa na štartové pole postavil s automobilom Hyundai N, a tešíme sa, že naša úspešná spolupráca môže pokračovať aj ďalej. Veríme, že Maťo bude v aktuálnej sezóne úspešný, a sme radi, že opäť môžeme byť súčasťou tohto vzrušujúceho príbehu,“ povedal o spolupráci Chang Beom Park, prezident Hyundai Motor Slovakia.

Partnerská spolupráca značky Hyundai a Maťa Homolu začala v roku 2019. Počas troch sezón vybojoval Homola so svojím vozidlom i30 N TCR v seriáli cestovných automobilov TCR Europe sedem pódiových umiestnení, z toho dvakrát sa tešil z víťazstva – na maďarskom Hungaroringu (2019) a v talianskej Monze (2021). Na FIA Motorsport Games 2019 v Ríme vybojoval za volantom i30 N TCR pre Slovensko bronzovú medailu.