Thumb hyundai santa fe 2024 official 2 Thumb hyundai santa fe 2024 official 1 Thumb hyundai santa fe 2024 official 3 Thumb hyundai santa fe 2024 official 4 Thumb hyundai santa fe 2024 official 5 Thumb hyundai santa fe 2024 official 6 Thumb hyundai santa fe 2024 official 9 Thumb hyundai santa fe 2024 official 7 Thumb hyundai santa fe 2024 official 10 Thumb hyundai santa fe 2024 official 8 Thumb santa fe technicke idaje Thumb santa fe technicke udaje Thumb content hyundai santa fe boasts bold new design exterior 02 Thumb content hyundai santa fe boasts bold new design exterior 01 Thumb content hyundai santa fe boasts bold new design exterior 03 Thumb content hyundai santa fe boasts bold new design exterior 07 Thumb content hyundai santa fe boasts bold new design exterior 08 Thumb content hyundai santa fe boasts bold new design exterior 09 Thumb content hyundai santa fe boasts bold new design exterior 04

Hyundai Santa Fe 2024 oficiálne: Nadvláda hrán, majestátnych rozmerov a priestoru

Pozeráte sa na nový Hyundai Santa Fe 2024, ktorý zmenil identitu a v porovnaní s predchodcom nasadil úplne nový dizajnový jazyk. Z oblín prechádza na hrany a je už na prvý pohľad podstatne väčší. Zároveň ide o ďalší Hyundai s vlastným charakterom a vzhľadovo sa príliš nepodobá na ostatné modely značky. 

Piata generácia modelu Santa Fe ponúka podľa značky najlepší vnútorný priestor v triede stredne veľkých SUV. Podarilo sa to dosiahnuť dlhším rázvorom a väčším otvorom, ktorý vznikne po otvorení veka batožinového priestoru. Dlhší rázvor umožňuje pasažierom ponúknuť pohodlnejšie sedenie v treťom rade sedadiel.

Na svetových trhoch je nový model dostupný v 10 farbách exteriéru, vrátane čiernej Abyss Black Pearl, bielej Creamy White Pearl, bielej Creamy White Matte, striebornej Typhoon Silver Metallic, sivej Magnetic Grey Metallic, zelenej Ocado Green Pearl, oranžovej Terracotta Orange, fialovej Cyber Sage Pearl, mosadznej Earthy Brass Metallic Matte a modrej Pebble Blue Pearl.

Interiér pokračuje v nastolenom dizajnovom jazyku a ladí s tónom a náladou exteriéru. Dizajn v tvare písmena H sa nachádza na palubnej doske a otvoroch klimatizácie. Nový interiér prichádza s užitočnými funkciami, ako sú UV-C sterilizačný priečinok a duálny systém bezdrôtového nabíjania pre smartfóny. Prvý panoramatický zakrivený displej vo svojej triede, ktorý zahŕňa 12,3-palcovú digitálnu prístrojovú dosku a informačno-zábavný systém, zlepšuje podľa značky výhľad vodiča a vytvára pocit luxusu.

Celý interiér využíva ekologické materiály na mäkké povrchy, ako sú čalúnenie stropu, koberce, poťahy operadiel a sedadiel, ako aj napríklad na palubnú dosku, obloženie dverí a sedadlá. Najmä koženkové sedačky sú vyrobené z materiálov, ktoré minimalizujú riziká pre ľudské zdravie a v Európe získali certifikát Class 1 – bezpečné pre dojčatá do veku 3 rokov. Ekologické materiály majú svoje miesto aj na exteriéri vozidla. Lesklá čierna farba na vonkajšej lište využíva recyklované karbónové materiály.

Dĺžka priestoru pre nohy v druhom rade modelu s benzínovým motorom sa zväčšila o 35 mm na 1 075 mm. Dĺžka priestoru na nohy v druhom rade s hybridným pohonom sa zväčšila o 20 mm na 1 055 mm. Dĺžka priestoru na nohy v treťom rade sa zväčšila o 15 mm na 761 mm. SUV ponúka tiež podľa značky najlepší priestor na hlavu v treťom rade vo svojej triede. Výška na hlavu v treťom rade sa zvýšila o 69 mm na 958 mm. Výška sedenia v treťom rade sa zvýšila o 30 mm na 282 mm. Sedadlá v treťom rade sa dajú sklopiť o 10 stupňov, čo predstavuje nárast oproti predchádzajúcej generácii.

Relaxačné sedadlo s opierkou nôh v prvom rade umožňuje cestujúcim relaxovať v pohodlnej polohe, ktorá pomáha pasažierom simulovať tzv. "beztiažový zážitok". V šesťmiestnej verzii zvyšujú pohodlie zadných pasažierov v druhom rade samostatné elektricky sklopné sedadlá s lakťovými opierkami. Elektricky nastaviteľné a sklápateľné sedadlá v druhom rade umožňujú nastavenie uhla vankúša, čím vytvoria relaxačný režim.

V Európe si záujemcovia môžu vybrať z dvoch možností pohonu vrátane 1,6-litrového preplňovaného hybridného pohonu (Gamma III 1.6 T-GDI HEV – 6AT), alebo 1,6-litrového preplňovaného plug-in hybridného pohonu (Gamma III 1.6 T-GDI PHEV – 6AT) s maximálnym výkonom motora 117 kW (160 k) a maximálnym krútiacim momentom 265 Nm. Pozor, nejde o systémový výkon hybridu, "len" o výkon samotného spaľovacieho motora. 

Nové Santa Fe príde na európske trhy v prvej polovici roka 2024. Automobilka predstavila aj štúdiu XRT Concept prispôsobenú rôznym potrebám outdoorových nadšencov. Štúdia XRT je navrhnutá tak, aby s istotou a ľahkosťou zvládala náročné terény a ponúkla všestranné využitie pre outdoorový životný štýl. Zatiaľ vška ide o koncept, no ten je predzvesťou špecifickej "outdoroovej" verzie pre jazdu v náročnejšom teréne.