Continental 09 2020 1140x190
Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 1 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 4 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 2 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 3 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 6 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 5 Continental 09 2020 1024x597 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 7 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 9 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 10 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 8 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 11 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 12 Continental 09 2020 1024x597 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 13 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 14 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 15 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 16 Thumb hyundai prophecy autozurnal.com 17

Hyundai Prophecy predpovedá budúcnosť elektromobilov

Ak budú elektromobily budúcnosti vyzerať takto, málokto môže namietať. "Kórejský Taycan" zaujme elegantnými, oblými a zároveň športovými tvarmi, ktoré diktovala aerodynamika.

Hyundai Prophecy (proroctvo) odráža aktuálny dizajnový jazyk Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť), ktorý nájdeme na najnovších modeloch značky. V sériovej podobe ho adoptoval napr. na novom Hyundai i20. 

Kde sme ho už len videli...

Prophecy sa vyznačuje čistými, až minimalistickými líniami, ktoré vychádzajú z aerodynamického dizajnu. Vďaka dlhému rázvoru a krátkym previsom sa dizajnérom podarilo dosiahnuť výnimočné automobilové tvary. Hyundai Prophecy vyzerá veľmi esteticky, a nie náhodou bude mnohým pripomínať ikonické karosérie áut značky Porsche.

Vdýchli sme život ďalšiemu ikonickému vozidlu, ktoré segmentu elektrických vozidiel stanoví nové merítka a štandardy a zároveň posunie dizajnovú víziu značky Hyundai do nových horizontov,” povedal SangYup Lee, riaditeľ oddelenia Hyundai Global Design Center. „Súčasťou tejto expanzie je prístup, ktorému hovoríme Optimistic Futurism (Optimistický futurizmus), dizajnový koncept stelesnený v štúdii Prophecy. Optimistic Futurism vyjadruje náš zámer o emotívne prepojenie medzi človekom a automobilom.”

Odporúčame:

Hyundai a KIA vyvinuli jedinečné prediktívne radenie
 

Elegantné tvary tu nie sú len kvôli estetike, ale z praktického hľadiska poskytujú skvelú aerodynamiku. A tá sa elektromobilom náramne hodí. Lopatkový tvar kolies usmerňuje prúdenie vzduchu smerom nadol, aby vzduch obtekal vozidlo ako voda okolo kameňa. Tento efekt umocňuje aj zadný spojler, ktorý zvyšuje prítlak a spolu s ním aj stabilitu vozidla vo vysokých rýchlostiach. Pri dizajnovom jazyku Sensuos Sportiness sa Hyundai v mnohom inšpiroval prírodou a prírodnými úkazmi. 

Zaujímavosťou sú pixelové svetlomety, ktoré prvý raz predstavili pri koncepte 45. Značka tvrdí, že odvtedy prešli kus cesty. Pokročilá svetelná technológia tvorí súčasť predných aj zadných svetlometov ako aj spojlera a využíva prebytočnú energiu z článkov batérií. Pixelové svetlomety vytvoria súčasť typických dizajnových prvkov budúcich modelov značky.

"Koncepčne" vyzerá aj vnútro Prophecy, ktoré využíva elektrickú platformu k dobrupasažierov. Namiesto konvenčného poňatia mu dovoľuje vytvoriť útulnejší a premyslený obývací priestor so zameraním na maximálny komfort.

Čistý vzduch je prioritou nielen v kabíne

Interiér konceptu Prophecy podčiarkuje výhody použitia natiahnutej karosérie platformy určenej pre elektromobily. Namiesto konvenčného automobilového interiéru víta posádku útulný a premyslený obývací priestor poskytujúci maximálny komfort. Volant chýba, jeho funkciu preberajú dva joysticky.

Interiér je ako inak vyrobený z ekologických materiálov, detailne pristupovali dokonca aj k prúdeniu vzduchu smerom do kabíny a taktiež spätne von. Externé otvory na vstup vzduchu umiestnené na bokoch dverí umožňujú, aby vzduch prúdil cez technológiu Clean Air a do vozidla tak neustále dodával prúd čerstvého vzduchu. Okrem toho sa takto spracovaný vzduch vypúšťa naspäť do atmosféry ako čistý.

Prúdenie čerstvého vzduchu cez plstené vlnené koberce čerpal inšpiráciu z prúdenia vody v prírode. Farby a materiály interiéru privádzajú pasažierov k tomu, aby si vytvorili čas na uvoľnenie. K tomu prispieva aj jemné náladové osvetlenie, zatiaľ čo pokojné farby navodzujú pocit oddychu a relaxu.