Kia 1140x190
Thumb 430096 2023 honda civic type r unveil Thumb 430054 2023 honda civic type r unveil Thumb 430030 2023 honda civic type r unveil Thumb 430023 2023 honda civic type r unveil Thumb 430092 2023 honda civic type r unveil Thumb 430095 2023 honda civic type r unveil Thumb honda civic type r cennik

Honda zverejnila slovenské ceny pre nový Civic Type R

Odporúčané ceny pre nový Civic Type R začínajú na 54 990 €. Za túto cenu získajú zákazníci doteraz najvýkonnejší a podľa značky aj najkomplexnejší Civic Type R.

Kompletný cenník vrátane technických údajov nájdete tu: Honda Civic Type R 2023 CENNÍK

Najnovšia generácia predstavuje najrýchlejší a najschopnejší Civic Type R všetkých čias, ktorý stavia na schopnostiach predchádzajúceho modelu a vylepšenej platforme úplne nového štandardného modelu Civic. Type R sa dodáva len s jedným typom motora, ktorým je najsilnejší a najvýkonnejší VTEC Turbo, aký kedy Honda vyrobila. Turbobenzínový motor 2.0 VTEC Turbo má výkon 242 kW (329 k) pri 6500 ot/min a krútiaci moment 420 Nm medzi 2500 - 4000 ot/min. Type R šprintuje na stovku za 5,4 s a maximálka je 275 km/h. Prepracovaná šesťstupňová manuálna prevodovka ponúka rýchlejšie a pohotovejšie radenie prevodových stupňov, spárované s novým systémom prispôsobenia otáčok a funkciou automatických medziplynov.  

Medzi ďalšie prvky štandardnej špecifikácie patria špeciálne štylistické prvky modelu Type R, vďaka ktorým je nižší a širší ako štandardné vozidlo. Z bežného Civicu sú zachované iba predné dvere a zadné dvere batožinového priestoru. Aerodynamicky tvarované podbehy kolies v nových tvaroch sú spárované so subtílnymi, no účelnými nárazníkmi a zadným spojlerom, ktorý generuje prítlak. Štandardnou výbavou sú aj nové ľahké 19-palcové matné čierne zliatinové disky kolies s reverzným ráfikom, obuté do špeciálnych pneumatík Michelin Pilot Sport 4S.

Plne prispôsobiteľný a digitálny prístrojový panel je pre Type R štandardom a je kľúčom k dosiahnutiu centralizovaného usporiadania kokpitu, ktoré zvyšuje koncentráciu vodiča počas intenzívnych zážitkov z jazdy. Sada ukazovateľov funguje v spojení s viacerými režimami jazdy.  

Prvýkrát na Type R sú preddefinované jazdné režimy spojené s novým, plne programovateľným „individuálnym režimom“, ktorý dáva vodičom autonómiu prispôsobiť si auto podľa svojich preferencií v mnohých oblastiach, ako je odpruženie, odozva plynu, riadenie, čítanie na displeji, hluk motora a ďalšie. Tieto možnosti je možné prispôsobiť pomocou veľkého centrálneho dotykového displeja, ako aj množstva nových možností a funkcií v informačno-zábavnom systéme, ktorý štandardne zahŕňa Apple CarPlay a Android Auto.

Medzi tieto nové funkcie patrí Honda LogR, vysoko integrovaný systém na zaznamenávanie údajov, ktorý čerpá informácie z množstva senzorov, ktorými vozidlo disponuje. Systém poskytuje vodičom množstvo údajov prezentovaných spôsobom, ktorý môže pomôcť zlepšiť ich vodičské schopnosti. Parametre, ako sú G-sily, sily prenášané pneumatikami, ako aj dôležité teploty a tlaky, sú prístupné prostredníctvom centrálnej dotykovej obrazovky v jasných a ľahko interpretovateľných formátoch.

Objednávky na úplne novú Hondu Civic Type R sú už otvorené, pričom prvé dodávky sa v Európe očakávajú v prvom štvrťroku 2023.