Honda 06 2020 1140x190 jazz
Thumb 124993 2018 civic i dtec diesel Thumb civic i dtec diesel2 Thumb civic i dtec diesel1 Thumb civic i dtec diesel Thumb civic i dtec diesel3 Thumb civic i dtec diesel4

Honda Civic dostala úsporný turbodiesel a automat

Honda po prvýkrát ponúka Civic v kombinácii s úsporným naftovým motorom a 9-stupňovou automatickou prevodovkou.

Vylepšený šporovlivý turbodiesel 1.6 i-DTEC (88 kW/120 k, 300 Nm) spriahnutý so spomínanou automatikou spotrebuje v priemere 4,1 l nafty na 100 km. Určený je pre štvordverový sedan aj päťdverový hatchback. Oba s ním akcelerujú z 0 na 100 km/h za 11 s a dosahujú najvyššiu rýchlosť 200 km/h.

Tento najnovší turbodiesel Hondy má kované oceľové piesty kvôli zníženiu straty chladenia a „super jemnému honovaniu“, čo znižuje trenie medzi piestami a otvormi valcov, umožňuje plynulý pohyb piestu a znižuje dlhodobé charakteristiky opotrebovania motora.

Revidované turbodúchadlo má vysokoúčinný dizajn s meniteľnou dýzou a jeho otáčky presne ovláda elektronika auta, minimalizáciou oneskorenia turbodúchadla a zabezpečením optimálnej kombinácie ťahu pri nízkych a stredných otáčkach a výkonu pri vysokých otáčkach. Energetické straty v systéme sú vďaka novej konštrukcii turbodúchadla nižšie ako v predchádzajúcej verzii i-DTEC. Všetky tieto vylepšenia prispievajú k zníženiu spotreby paliva.

Nový 1,6 l i-DTEC Hondy patrí k prvým motorom, ktoré sú oficiálne testované podľa postupu pre emisie v reálnej prevádzke (RDE), ktorým sa overujú úrovne emisií NOx a pevných častíc. Naftový agregát má nový systém konvertora skladovania NOx (NSC) s vyššou hustotou pracovných buniek, ktorý umožňuje rýchlejšiu konverziu a zníženie emisií. Účinnosť spaľovania pevných častíc zlepšuje filter pevných častíc s tenkým povlakom striebra, ktorý vďaka kratšej dobe produkcie tepla v príslušnom filtri predlžuje životnosť výfukových komponentov.

Päťdverový hatchback Honda Civic vyrábajú v britskom Swindone a štvordverový sedan montujú pre európske trhy naďalej v Turecku. Obe nové verzie tohto populárneho modelu si už môžete objednať.