Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb ford kuga 2023 facelift 2 Thumb ford kuga 2023 facelift Thumb ford kuga 2023 facelift 1 Thumb ford kuga 2023 facelift 3 Thumb kuga st line x plug in hybrid 013 low 0 Thumb ford kuga 2023 facelift 4 Thumb ford kuga 2023 facelift 2

Faceliftovaný Ford Kuga 2023 zachytený bez maskovania

Facelift Kugy dostane výrazne prepracovanú prednú časť s užšími svetlami a menšou prednou maskou. Oproti súčasnému prevedeniu pôsobí menej kontroverzne a decentnejšie.

Faceliftovaná Kuga sa ukázala bez maskovacej fólie už druhýkrát. V galérii môžete vidieť dve prevedenia - jedno z nich je luxusnejšie (sivomodrý kúsok) s prednými hmlovými svetlami, chrómovým lemovaním, iným dizajnom mriežky chladiča, lakovanými prahmi karosérie a leštenými zliatinovými diskami kolies. Teraz prichádza rad aj na opačný koniec spektra. Biela Kuga je zjavne v "základnej" výbave s nelakovaním plastovým lemovaním karosérie, jednoduchšou mriežkou, menšími diskami kolies chladiča a pod.

Facelift priniesol užšie predné LED svetlá s odlišnou grafikou, ktoré Kuge dodali prižmúrený pohľad. Na prvý pohľad sa nám zdá faceliftované prevedenie prednej časti dokonca jednoduchšie a na niekoho môže pôsobiť "zastaralejšie" ako súčasné, predfaceliftové prevedenie. Na strane druhej, je elegantnejšie a decentné, keďže výrazná predná časť súčasnej Kugy na niekoho môže pôsobiť až príliš kontroverzne.

Na hornej fotografii je faceliftované prevedenie s užšími prednými svetlami, v rámci módy prepojenými LED pásikom. Dole nájdete súčasnú, predfaceliftovú Kugu.

Zadná časť zachytených áut prichádza s jemne prepracovanými svetlami, nárazníkom a dvoma reálnymi koncovkami výfuku. Očakávame tiež, že nová Kuga dostane najnovšiu verzia infotainmentu Ford SYNC 4 ovládanú prostredníctvom nového 13,2-palcového centrálneho dotykového displeja. Sekundovať mu bude 12,3-palcový digitálny prístrojový panel, ktorý už poznáme zo súčasnej Kugy.

Paleta motorov by sa meniť nemala. Zahŕňa benzínový turbomotor 1.5 EcoBoost s výkonom 110 kW (150 k), turbodiesel 1.5 TDCi EcoBlue 88 kW (120 k) a dvojicu hybridov so základom v atmosférickom benzínovom štvorvalci 2.5 Duratec. Full-hybrid má systémový výkon 140 kW (190 k) a nabíjateľný plug-in hybrid 165 kW (225 k). Silu na kolesá prenáša bezstupňová planétová prevodovka e-CVT. Faceliftovaná Kuga by mala do Európy doraziť až v roku 2023.

Náš test hybridnej Kugy:

Advertisement