Hyundai 02 2021 1140x190

Elektromobil: Má plug-in hybrid zmysel alebo ide o "nezmysel"? (VIDEO)

Youtube kanál Elektromobil prináša video, ktoré si posvietilo na ekonomický, ekologický, užívateľský a tiež servisný zmysel plug-in hybridov, teda externe nabíjateľných elektrifikovaných áut, ktoré zvládnu prejsť na elektrinu niekoľko desiatok kilometrov. V poslednej dobe sa s nimi roztrhlo vrece a čoraz viac výrobcov ich zaradilo do ponuky. Oplatí sa kúpiť takýto typ pohonu alebo je lepšie priplatiť si za čistokrvný elektromobil? 

Milan z kanálu Elektromobil sa na zmysel alebo nezmysel plug-in hybridov pozrel svojimi očami. Elektromobilite sa venuje do hĺbky na dennej báze a prináša relevantné informácie, ktoré prezentuje práve na nových videách. Okrem testov nových a jazdených elektromobilov sa venuje faktom a mýtom, ktoré svet elektrických áut sprevádzajú. Teraz prináša svoj subjektívny názor na plug-in hybridy, spájajúce svet spaľovacích áut a elektromobilov. Vo svojej podstate ide o nasadenie oboch typov pohonu v jednom aute. Ešte stále ich však sprevádza vysoká cena, ktorá je na "dostrel" rýdzim elektromobilom. Z pohľadu nadobúdacej ceny tak existujú dve zaujímavé alternatívy, ako konkrétnu sumu peňazí využiť. Video sa tiež venuje servisnej téme, keďže plug-in hybridu pod kabátom vozia oba typy pohonov a ďalším aspektom vlastníctva takéhoto auta.  

Video:


Ak sa vám video páčilo, rastúcemu kanálu Elektromobil môžete dať like a odber. Do budúcna totiž plánuje mnohé zaujímavé témy. Okrem faktov a mýtov ohľadom elektromobility na ňom nájdete videá o jazdených, ale aj nových elektromobiloch. 

Odporúčame tiež:​

Hrozí kvôli elektromobilom nedostatok elektriny a "blackout"? (VIDEO)