Hyundai 08 2020 i30 online 1140x190px

Diaľničný obchvat Ružomberka sa oneskorí minimálne o rok!

Dostavba diaľnice D1 je, zdá sa príbeh, bez konca. Minule sme vás informovali, že súvislá, dokončená diaľnica D1, ktorá spojí dve najväčšie slovenské mestá, sa opäť odkladá. Dnes prinášame informáciu o čiastkovom úseku, diaľničnom obchvate Ružomberka. Úsek D1 Hubová - Ivachnová sa podľa ministra dopravy Andreja Doležala oneskorí minimálne o rok.

Pôvodne sa podľa ministra počítalo s termínom dostavby úseku v júni 2022, resp. do konca roka 2022. "V tejto chvíli je to asi príliš ambiciózne. Aj vzhľadom na to, že zhotoviteľ ešte nedisponuje stavebnými povoleniami. Budeme preto hovoriť skôr o roku 2023," povedal.

Väčšina mostných objektov je podľa Doležala hotových, problematické sú dva úseky. "Potrebujeme dokončiť tunel, západný portál, resp. územie, ktoré je v zosuve. To sú objektívne dôvody. Národná diaľničná spoločnosť robí pravidelné kontrolné dni, budeme hľadať riešenia, ako stavbu akcelerovať," dodal minister dopravy.

S výstavbou úseku D1 Hubová - Ivachnová sa začalo v roku 2013. Počas razenia tunela Čebrať sa však museli práce prerušiť pre riziko zosuvu svahu nad trasou tunela pri západnom portáli. Liptovská stavba diaľnice D1 v dĺžke 15 kilometrov, ktorá vytvorí obchvat mesta Ružomberok, sa po dobudovaní napojí na existujúcu diaľnicu do Košíc. Motoristom ušetrí diaľnica 16 minút v porovnaní s jazdou po ceste prvej triedy. Cestu buduje združenie firiem OHL ŽS a Váhostav - SK.

Odporúčame:

Diaľnica D1 z BA do KE je nekonečný príbeh. Termín opäť posunuli!

Zdroj a foto: TASR, NDS