Thumb cupras unstoppable impulse continues with cupra 2 and the launch of metahype 09 hq 1024x575 Thumb image010

CUPRA oslavuje 4. narodeniny. Predstavila Metahype a ohlásila dva nové modely

Španielska značka CUPRA na špeciálnom online evente avizovala dva nové modely, ktoré rozšíria jej program. Predstavila však aj plány na posun emocionálnych zážitkov do úplne novej dimenzie uvedením Metahype – novej platformy na spoluprácu v metaverse.

„Naše 4. narodeniny majú osobitný význam. Na rok 2022 máme v pláne zdvojnásobiť náš predaj, zdvojnásobiť náš obrat a zdvojnásobiť našu predajnú sieť. Preto našu ambíciu nazývame CUPRA2,“ povedal Wayne Griffiths, CEO značky CUPRA. „Pred štyrmi rokmi mnohí ľudia o nás pochybovali, no my sme o sebe nepochybovali nikdy. V tomto roku opäť dokážeme, že náš rozvoj nič nemôže zastaviť.“

Wayne Griffiths oznámil, že CUPRA uvedie dva nové modely, čím sa jej existujúce portfólio exkluzívne vyvinutých modelov zdvojnásobí. Bude to model CUPRA Tavascan, druhý elektrický model značky po CUPRA Born, ktorý sa začne predávať v roku 2024. V roku 2025 bude nasledovať mestský elektrický automobil, inšpirovaný štúdiou CUPRA UrbanRebel Concept. 

Metahype: emocionálny zážitok CUPRA na novej úrovni

Jedinečné zážitky tvoria dôležitý atribút značky CUPRA a neskôr v tomto roku tieto zážitky budú existovať v úplne novom priestore keď značka vstúpi do metaverse.

Metahype je našou interpretáciou tohto nového vesmíru. Je to priestor na spoluprácu, v ktorom značky, startupy a tvorcovia obsahu môžu umiestniť širokú škálu eventov a zážitkov pre ľudí a tým vytvárať a zdieľať špecifickú kultúru,“ povedal Wayne Griffiths. „So vstupom do metaverse opäť dokumentujeme, že CUPRA je značka, ktorá sa nebojí ísť za tradičné hranice automobilového priemyslu.“

Metahype, vyvinutý v partnerstve s VISYON, ocenenou kreatívnou spoločnosťou, ktorá je súčasťou Mediapro Group, je určený na spoluprácu. Tá sa začína so značkami zo sveta hudby a zábavy ako Primavera Sound a U-BEAT. Postupne CUPRA prepojí partnerov z rozličných oblastí aby inšpirovala novú generáciu. Pri rozhovore s Cathy Hackl, uznávanou futuristkou a riaditeľkou  Metaverse, Wayne Griffiths oznámil, že značky a jednotlivci budú môcť svoj umelecký materiál ako NFT, ako aj digitálne a fyzické produkty zdieľať na Metahype.

CUPRA bude mať na tejto platforme vlastnú základňu – priestor, kde bude môcť vytvárať nové atraktívne zážitky pre svojich fanúšikov.

„S virtuálnymi svetmi majú značky možnosť vytvárať úplne nové, hlboké zážitky pre svojich existujúcich a budúcich zákazníkov. To predstavuje veľkú príležitosť pre značku CUPRA zapojiť sa do týchto komunít inovatívnym a autentickým spôsobom cez Metahype,“ povedala Cathy Hackl.

Okrem emocionálnych zážitkov v metaverse značka CUPRA poskytla aj náhľad na úplne nový spôsob automobilového pretekania, ktoré kombinuje reálny a virtuálny svet: CUPRA2 Experience.

„S našou elektrickou štúdiou UrbanRebel prinášame CUPRA2 Experience – jedinečný zážitok z automobilového pretekania, pri ktorom to, s čím jazdíte, je reálne, ale to, čo vidíte je virtuálne,“ vysvetľuje Antonino Labate, riaditeľ CUPRA pre stratégiu, rozvoj a prevádzku. „S CUPRA2 Experience sme pripravení priniesť netradičný formát automobilového športu.“

Pred uvedením CUPRA2 Experience’ značka CUPRA ponúkne v aukcii svoj prvý  NFT modelu UrbanRebel. Úspešný vydražiteľ dostane príležitosť stať sa jedným z prvých pilotov CUPRA2 Experience.

Uvedením Metahype, CUPRA2 Experience a avizovaním dvoch nových modelov značka CUPRA oslavuje svoje 4. narodeniny, pričom opäť dokazuje, že je progresívnou značkou, ktorá nezadržateľne napreduje.

Advertisement