Ben 2022 0049 f1 kampan bezbotas bannery 1140x190px sk 01mp 2
Thumb logo citroen 2023 Thumb loga citroen Thumb nove logo Thumb nove logo citroen

Citroën ukázal nové logo. Inšpiroval sa u koreňov značky z roku 1919

Nové logo Citroënu sa vracia do histórie, konkrétne do roku 1919, kedy francúzska značka vznikla. Je jednoduchšie, dvojrozmerné a podobne ako pri ďalších značkách väčšmi kompatibilné s digitálnym obsahom.

V posledných rokoch prešli mnohé tradičné automobilky na nové logá, ktoré lepšie "spolupracujú" so sociálnymi sieťami, digitálnymi médiami a celkovo nefyzickým zobrazením na webových stránkach a podobne. Spoločným znakom je zjednodušenie do 2D formy. Najnovším zástupcom tohto trendu je Citroën, ktorý prevzal logo z absolútnych počiatkov značky, a to z roku 1919. Mierne ho upravil a pridal nápis "Citroën" v zjednodušenom fonte.

Spolu s novým logom príde aj zmenená vzhľadová identita u predajcov značky. Pribudnú tiež dve špecifické firemné farby – „upokojujúca“ modrá Monte Carlo a „energická a výrazná“ infračervená. Modrá sa objaví aj na nových modeloch, zatiaľ čo červená sa primárne použije v detailoch. Dominuje napr. v interiéri konceptu Oli. 

Ešte stále aktuálne logo je štylizovaný 3D dvojitý šíp. Funguje od roku 2009 a v roku 2016 ho mierne upravili. Bolo taktiež predmetom sporu o autorské práva so značkou Polestar. Nové logo je desiate v 103-ročnej histórii značky. Generálny riaditeľ značky Vincent Cobee v tlačovej správe uviedol, že „nadišiel správny čas“ na zmenu, pretože Citroën prechádza na elektrické vozidlá a zameriava sa aj na rast mimo Európy na trhoch, ako je napr. India.